Ķīnas valsts vilcienu ražotāja CSR, kas ir pasaules lielākais elektrisko lokomotīvju ražotājs, izgatavotais vilciens vizuāli atgādina antīku ķīniešu zobenu un tas, kā norādījuši vilcienu nozares eksperti, "sniegs noderīgu atbalstu pašreizējai ātrvilcienu sistēmai".
Tomēr CSR priekšsēdētājs Džao Sjaogans vietējiem medijiem apgalvoja, ka Ķīnas jauno ātrvilcienu mērķis nav attīstīt maksimālo ātrumu, bet gan "nodrošināt vilcienu satiksmes drošību".
Viens no Ķīnas galvenajiem politiskajiem mērķiem ir pasaulē lielākā ātrvilcienu tīkla attīstīšana, tomēr 23.jūlijā notikusī katastrofa ir radījusi šaubas par Ķīnas dzelzceļa transporta drošību. 23.jūlijā ātrvilcienu sadursmē Ķīnas austrumu pilsētā Veņdžovā gāja bojā 40 cilvēki un tika ievainoti apmēram 200. Kopš tā laika tika apturēta jaunu ātrvilcienu būvēšana, kā arī uz laiku tika pārtraukta ātrvilcienu satiksme jūnija beigās atklāto ātrvilciena līniju starp galvaspilsētu Pekinu un valsts lielāko pilsētu Šanhaju.
Ķīnas ātrvilcienu satiksmes tīkls ir lielākais pasaulē. 2010.gada beigās tā līniju kopējais garums sasniedza 8358 kilometrus, bet ir plānots, ka 2012.gadā tas pārsniegs 13 000 kilometrus un 2020.gadā - 16 000 kilometrus.
30.jūnijā sāka kursēt ātrvilcieni, kas savieno galvaspilsētu Pekinu un valsts lielāko pilsētu Šanhaju. Līnija, kuras izbūve izmaksāja 33 miljardus ASV dolārus (16 miljardus latu), atklāta, lai atvieglotu valsts pārslogoto transporta sistēmu. 1318 kilometru garajā līnijā kursēs 90 vilcienu pāri. Ātrākais brauciens ilgs nepilnas piecas stundas, kas ir apmēram puse no pašreizējā brauciena laika, bet lēnākais - nepilnas astoņas stundas.