Ķīnas Aizsardzības ministrijas paziņojumā nav nekas teikts par konkrētiem soļiem.
Ministrijas paziņojumā pieprasīts atcelt darījumu un izbeigt jebkādu sadarbību starp ASV un Taivānas armijām, lai "izvairītos no nopietnām sekām attiecībām starp Ķīnu un ASV un to bruņotajiem spēkiem un mieram un stabilitātei Taivānas šaurumā".
Ja tas netiks darīts, tas "liks Ķīnas pusei apņēmīgi cīnīties pretim", teikts paziņojumā.
ASV Valsts departaments šonedēļ apstiprināja trīs bruņojuma sistēmu pārdošanu Taivānai vairāk nekā miljarda dolāru vērtībā. Vienošanās aptver arī 135 augstas precizitātes gaiss-zeme tipa raķešu SLAM-ER un ar to saistītā aprīkojuma pārdošanu Taivānai.
Darījums apstiprināts laikā, kad pieaugusi spriedze starp Taivānas sabiedroto ASV un Ķīnu.
Taivānas prezidente Cai Inveņa ceturtdien pauda pateicību ASV, norādot, ka bruņojuma pārdošana būtiski uzlabos Taivānas pārliecību un iespējas tiekties pēc miera un stabilitātes reģionā.
"Līdz ar šo bruņojuma pārdošanu tiek uzlabots Taivānas nacionālās aizsardzības potenciāls un modernizēts aizsardzības kaujas potenciāls," norādīja prezidentes biroja preses sekretārs Ksavjers Čans.
Darījums arī stiprina Taivānas militāro potenciālu, lai stātos pretī militārajai ekspansijai no Taivānas šauruma otras puses, sacīja Čans.
180 kilometru platais šaurums atdala Taivānu no kontinentālās Ķīnas.
1949.gadā, kad Ķīnas Republikas valdība zaudēja komunistiem pilsoņkarā un aizbēga uz Taivānas salu, de facto radās divas ķīniešu valstis.
Komunistiskā Ķīna nosauca sevi par Ķīnas Tautas Republiku, bet ķīniešu nacionālistu valdība Taivānā turpināja dēvēt sevi par Ķīnas Republiku.