"Simts miljoni ir smags skaitlis - vienlīdz atskurbinošs un satraucošs. Tas ir rekords, kuru nevajadzēja sasniegt," sacīja Grandi.
"Tam jākalpo kā modinātāja zvanam, lai atrisinātu un novērstu destruktīvus konfliktus un vajāšanu un pievērstos pamata cēloņiem, kuru dēļ nevainīgi cilvēki spiesti bēgt no savām mājām," norādīja Grandi.
ANO bēgļu aģentūras (UNHCR) dati liecina, ka to cilvēku skaits, kas konfliktu un vardarbības dēļ bijuši spiesti pamest savas mājas, 2021.gada beigās pietuvojās 90 miljoniem. Pēc Krievijas iebrukums Ukrainā savas mājas pameta un uz citām Ukrainas vietām devās astoņi miljoni cilvēku un vairāk nekā seši miljoni cilvēku devās bēgļu gaitās no Ukrainas uz ārvalstīm.
Grandi norādīja, ka starptautiskā sabiedrība pret Ukrainas bēgļiem izturas ar lielu līdzjūtību.
"Līdzjūtība ir dzīva, un mums ir vajadzīga līdzīga mobilizācija visām krīzēm visā pasaulē," uzsvēra Grandi, piebilstot, ka humānā palīdzība spēj remdēt sāpes, bet nav zāles karu un krīžu atrisināšanai.
Vienīgā atbilde ir miers un stabilitāte, lai "nevainīgiem cilvēkiem nav jāzīlē starp akūtām briesmās mājās un bīstamu bēgšanu un trimdu", norādīja Grandi.