Parlamentam vajadzētu būt tiesībām noraidīt jaunās ES normas un atteikties no jau pastāvošajām, kas apdraud Lielbritānijas "nacionālās intereses", teikts svētdien publiskotajā vēstulē.
Ja parlamentam būtu šādas veto tiesības, Lielbritānija "atgūtu kontroli pār savām robežām, atbrīvotos no ES sloga uzņēmējdarbībai, atgūtu kontroli pār enerģētikas politiku un varētu nepiemērot ES pamattiesību hartu," teikts vēstulē.
Ministru vidū par šo ideju jau dzirdamas skeptiskas balsis.
"Man tas nešķiet reālistiski, ka jebkurš parlaments visā ES varētu uzlikt veto tiesību normām," intervijā raidsabiedrībai BBC sacīja tieslietu ministrs Kriss Greilings. "Mums ir jābūt sistēmai, kas ir dzīvotspējīga. Es neesmu pārliecināts, ka mums var būt sistēma, kurā viens parlaments var uzlikt veto Eiropas tiesību normām."
Tiesa gan, Lielbritānijas valdība jau ir norādījusi, ka tā vēlētos pazemināt slieksni, kas ir nepieciešam "dzeltenās kartes" procedūras uzsākšanai, kas nacionālajiem parlamentiem ļautu tiesību normu priekšlikumus atdot atpakaļ Eiropas Komisijai (EK).
Atbilstoši Lisabonas līgumam, ja vismaz viena trešdaļa nacionālo parlamentu astoņu nedēļu laikā iebilst pret kādu jaunu ES priekšlikumu, EK šis priekšlikums ir jāizvērtē no jauna.
Kopš Lisabonas līguma stāšanās spēkā 2010.gadā šī procedūra ir izmantota divas reizes.