Vienošanās tika slēgtas tādās jomās kā aeronautika, enerģētika un lauksaimniecība. Tāpat 20 Francijas uzņēmumi saņēma atļauju eksportēt mājputnus, liellopu gaļu un cūkgaļu uz Ķīnu.
Tāpat Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins trešdien paziņojis, ka Makrona vizīte laikā, kad starp Pekinu un Vašingtonu nerimst tirdzniecības karš, veicinās multilaterālismu un brīvo tirdzniecību.
Pēc uzņemšanas ceremonijas Pekinas Tautas sapulču pilī Sji norādīja, ka abu līderu tikšanās esot "signāls pasaulei par nelokāmu atbalstu multilaterālismam un brīvajai tirdzniecībai, kā arī par kopīgu darbu atvērtas ekonomikas veidošanā".
Savukārt Makrons norādīja, ka Ķīnai un Eiropas Savienībai (ES) jāveido "stabila sadarbība pasaules lielajos jautājumos", jo "pasaule kļūst arvien nestabilāka".
"Prioritāte ir sadarbība starp mūsu uzņēmumiem, attīstot piekļuvi tirgum," piebilda Makrons.
Savu trīs dienu ilgo vizīti Ķīnā Francijas prezidents iesāka ar paziņojumu, ka ES un Pekina esot panākušas vienošanos par cīņu pret tādu lauksaimniecības preču viltošanu kā vīns un siers. Trešdien sekos arī citu līgumu parakstīšana.
Abu valstu līderi trešdien nākuši klajā arī ar kopīgu paziņojumu, ka Parīzes klimata vienošanās, no kuras šonedēļ izstājušās ASV, ir neatgriezeniska.
Kopīgajā paziņojumā, kas izplatīts pēc Sji un Makrona tikšanās, teikts, ka abi līderi atkārtoti pauduši "stingru atbalstu Parīzes līgumam, kuru viņi uzskata par neatgriezenisku procesu un kompasu stingrai rīcībai" klimatu pārmaiņu ierobežošanā.
ASV tieši nepieminot, Makrons izteicās, ka "nožēlo citu izdarīto izvēli" izstāties no Parīzes vienošanās.
re kā
Komunistu nauda smird