Bezpavalstniekiem, kuri piedalījās protestos, tiks konfiscētas arī drošības identifikācijas kartes, kas ir viņu vienīgais identifikācijas dokuments, bet viņu pieteikumi Kuveitas pilsonības iegūšanai tiks anulēti.Arī armijā un policijā no darba tik atstādināti visi bezpavalstnieki, kuri paši vai kuru bērni piedalījušies šajos protestos. Minētās personas tiks izliktas arī no valstij piederošajiem dzīvokļiem.
Piektdien un sestdien Kuveitā protestēja tūkstošiem bezpavalstnieku, kuru izklīdināšanai policija lika lietā asaru gāzi. Aktīvisti ziņoja, ka protestētāju un policijas sadursmēs ievainoti daudzi cilvēki un vairāk nekā 100 arestēti.
Saskaņā ar oficiālajiem datiem no 105 000 Kuveitā dzīvojošajiem bezpavalstniekiem tikai 34 000 ir tiesīgi pretendēt uz Kuveitas pilsonību, bet atlikušais 71 000 ir citu valstu pilsoņi, kuriem būtu jāuzrāda savas valsts pases.
Aptuveni 43 000 no viņiem irākieši, 16 400 iebraukuši no Saūda Arābijas, bet pārējie no Sīrijas, Irānas, Jordānijas vai citām valstīm, liecina laikraksta Al-Watan otrdien publiskotie oficiālie dati.
Neskatoties uz skarbajiem pasākumiem, valdība ir solījusi, ka bezpavalstnieki, kuri varēs uzrādīt savas oriģinālās pases, saņems ilgtermiņa uzturēšanās atļaujas, kā arī būs tiesīgi saņemt bezmaksas sabiedriskos pakalpojumus un izglītību. Valdība arī nolēmusi paātrināt pilsonības piešķiršanu tiem, kuri to ir pelnījuši, vēsta Al-Watan.
Tā dēvētā arābu pavasara iedvesmoti bezpavalstnieki sarīkoja protestus jau pagājušā gada februārī un martā, ar jaunu sparu tos atsākot decembrī. Līdz šim par protestēšanu tiesas process uzsākts pret 52 bezpavalstniekiem, bet 32 joprojām pakļauti izmeklēšanai.
Kā secināts cilvēktiesību aizstāvju organizācijas Human Rights Watch jūnija ziņojumā, cerot piespiest bezpavalstniekus uzrādīt varasiestādēm savus oriģinālos dokumentus, Kuveita vairumam no viņiem ir atteikusies izsniegt svarīgus dokumentus, piemēram, dzimšanas, laulības un miršanas apliecības.