2014. gadā 22 pasaules valstīs izpildīti 607 nāvessodi, kas ir par 22% mazāk nekā 2013. gadā, kad tikpat valstīs ar nāvi sodīja 778 cilvēkus, teikts Amnesty International šomēnes publicētajā ikgadējā ziņojumā. Dokumentā nav iekļauta Ķīna, kas informāciju par nāvessodiem ir klasificējusi kā valsts noslēpumu, tomēr pētnieki uzskata, ka tur augstākais soda mērs tiek izpildīts vairāk nekā pārējās valstīs kopā ņemtās.
Pērn nāvessods piespriests vismaz 2466 cilvēkiem 55 valstīs. Tas ir par 28% vairāk nekā gadu agrāk, kad 57 valstīs nāvessodu piesprieda vismaz 1925 vīriešiem un sievietēm. Globālais pieaugums saistīts galvenokārt ar masveidīgu nāvessoda piespriešanu Ēģiptē un Nigērijā.
Ēģiptē pagājušajā gadā uz nāvi notiesāti 509 cilvēki, kas ir par 400 vairāk nekā 2013. gadā. Valstī pie varas esošā militārā hunta vērsusies pret režīma aizliegtās konservatīvā islāma organizācijas Musulmaņu brālība locekļiem, daudzi no kuriem tika tiesāti paraugprāvās. 2014. gadā Ēģiptē izpildīti vismaz 15 nāvessodi.
Āfrikas lielākajā valstī Nigērijā 2013. gadā augstāko soda mēru piesprieda 141 personai, bet pērn jau 659 (neviens nāvessods gan netika izpildīts). Viņu vidū bija arī 70 karavīru, kurus notiesāja par "sacelšanos pret valsts iekārtu", jo viņi bija atteikušies karot pret radikālā islāma grupējumu Boko Haram.
Pērn Eiropā nāvessods izpildīts trim cilvēkiem Baltkrievijā. Amnesty International, kas iestājas pret nāvessodu kā tādu, kritizē Baltkrievijas praksi, notiesāto radiniekus un advokātus informējot tikai pēc tam, kad nāvessods ir izpildīts.
Vismaz vienam cilvēkam nāvessods piespriests arī Krievijas atbalstīto separātistu pašpasludinātajā "Luhanskas tautas republikā" Austrumukrainā. Arī "Doņeckas tautas republikā" pērn pieņemts krimināllikums, kas atļauj nāvessoda izpildi.
Visu žurnālista Ulda Ķezbera rakstu Nāvessods piespriests biežāk lasiet otrdienas, 7.aprīļa, laikrakstā Diena!