Vienošanās paredz ierobežot globālo sasilšanu līdz diviem grādiem pēc Celsija, salīdzinot ar vidējo temperatūru pirmsindustriālajā periodā, un censties panākt, lai sasilšana nepārsniegtu 1,5 °C.
Lai to panāktu, valstis daļēji obligāti un daļēji brīvprātīgi pildāmajā līgumā ir apņēmušās ievērot pašu noteiktos izmešu apjoma samazināšanas mērķus no 2020. gada. Šos mērķus paredzēts pārskatīt un padarīt stingrākus ik pēc pieciem gadiem. Jāpanāk stāvoklis, lai, cik vien drīz iespējams, globālo izmešu apjoms sasniegtu maksimumu, pēc kura tas tikai samazinātos. Līdz gadsimta otrajai pusei jāpanāk stāvoklis, kad siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas tiktu sabalansētas ar procesiem, kas tās neitralizē no gaisa. Attīstītās valstis apņemas no 2020. gada katru gadu atvēlēt 100 miljardu ASV dolāru palīdzībai nabadzīgajām valstīm tikt galā ar klimata pārmaiņu radītajām sekām.
Obama, atzīdams, ka līgums nav perfekts, uzsvēra, ka tas ir ambiciozs pagrieziena punkts pasaules pārejā uz mazāk oglekļa izmešu radošu tehnoloģiju nākotni, tas mazāk apdraudēs planētu un radīs jaunas darba vietas, investējot videi draudzīgās tehnoloģijās.