1989.gadā Maludunas jeb Sarkanā brieža alā Ķīnā tika atrastas vairākas fosilijas, tostarp 14 000 gadu vecs augšstilba kaula fragments. Tā pētīšana tika sākta 2012.gadā.
Lai arī kauls ir relatīvi nesens, tas atgādina pirms vairāk nekā 1,5 miljoniem gadu dzīvojušo Homo habilis vai agrīna Homo erectus kaulus, teikts akadēmiskajā žurnālā PLOS ONE publicētajā pētījumā.
"Tā vecums liecina, ka primitīva izskata cilvēki varētu būt izdzīvojuši līdz ļoti vēlam evolūcijas posmam, taču mums jābūt ļoti uzmanīgiem, jo tas ir tikai viens kauls," norādīja Juinaņas Kultūras relikviju un arheoloģijas institūta zinātnieks Dzji Sjuepins.
Līdz šim zinātnieki uzskatījuši, ka vienīgie Eiropas un Āzijas teritorijā dzīvojušie senie cilvēki izmiruši pirms 40 000 gadu. Taču zinātnieku jaunais atklājums liek domāt, ka primitīvie cilvēki tomēr izdzīvojuši daudz ilgāk, iespējams, pat līdz pēdējā ledus laikmeta beigām.
Augšstilba kauls ir neliels un atgādina pirms 1,5 līdz 2,8 miljoniem gadu dzīvojušā Homo habilis kaulu. Tā īpašnieks varētu būt svēris apmēram 50 kilogramus.
2012.gadā tika paziņots par seno kaulu atrašanu Maludunas alā. Tika norādīts, ka mirstīgajās atliekās sajaukušās primitīvo un mūsdienīgo cilvēku iezīmes, ko daži zinātnieki uzņēma skeptiski.