IEP šogad publicētais Globālā terorisma indekss (GTI) liecina, ka 2014.gadā teroristi noslepkavojuši 32 658 cilvēkus.
2013.gadā teroristu tika lēsts, ka upuru skaits ir aptuveni 18 000.
Pētījumā terorisms definēts kā nevalstiska spēlētāja pretlikumīga spēka un vardarbības pielietošana vai draudi to pielietot, lai sasniegtu politiskus, ekonomiskus, reliģiskus vai sociālus mērķus ar baiļu, spaidu vai iebiedēšanas palīdzību.
GTI liecina, ka par vairāk nekā pusi nāves gadījumu ir atbildīgi Nigērijas islāmistu grupējums Boko Haram un teroristiskais grupējums Islāma valsts.
Pētījumā izvērtēti terorakti, to upuri un postījumi 162 valstīs.
IEP izpilddirektors Stīvs Kileleja norādīja, ka terorisms uzņēmis apgriezienus bezprecedenta ātrumā.
2013.gadā publicētais GTI liecināja, ka teroraktu upuru skaits pieaudzis par 61%.
Pētījumā secināts, ka 2014.gadā 78% nāves gadījumu bijuši piecās valstīs - Afganistānā, Irākā, Nigērijā, Pakistānā un Sīrijā.
Visvairāk uzbrukumu un arī upuru - 9929 - bijuši Irākā, bet vislielākais pieaugums teroraktos nogalināto skaita ziņā konstatēts Nigērijā. Tur upuru skaits pieaudzis par vairāk nekā 300%, sasniedzot 7512.
Rietumos visvairāk no terorisma līdz šim cietusi Lielbritānija un par to lielākoties bijuši īru republikāņu kaujinieki Ziemeļīrijā.
Kopumā pētījumā secināts, ka Rietumos teroraktu riska līmenis ir daudz zemāks, tomēr piektdienas naktī notikušie terorakti Parīzē, kur tika nogalināti vismaz 129 cilvēki, var izrādīties pagrieziena punkts un mainīt situāciju, norādīja Kileleja.
Parīzes terorakti "parāda, ka Islāma valsts spēj veikt pārdomātus un nāvējošus uzbrukums Eiropā", atzina Kileleja.
Viņš brīdināja, ka kaujinieki, kas no ārvalstīm devušies cīnīties uz Sīriju un Irāku un kuru skaits kopš 2011.gada, domājams, sasniedzis 25 000 līdz 30 000, var izrādīties liels risks.
Kileleja norādīja, ka Islāma valsts taktika mainās un grupējums sācis biežāk uzbrukt ierindas cilvēkiem.
Viņš brīdināja, ka raugoties divus gadus uz priekšu, ir grūti iedomāties, ka Islāma valsts draudi varētu izzust.
Pētījumā arī secināts, ka terorakti nodarījuši postījumus 52,9 miljardu ASV dolāru apmērā, kas ir desmit reizes vairāk nekā 2000.gadā.