Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pētījums

Pētījumā apšauba pieņēmumu, ka 10 000 stundās jebkurš var kļūt par virtuozu

Populārais mīts, ka trenējot kādu konkrētu prasmi 10 000 stundas, cilvēks tajā neizbēgami kļūs par virtuozu, nepārliecina pētnieces no Keisvesternas Rezerves universitātes Klīvlendā. Proti, lai sasniegtu virtuozitāti, ļoti būtiski ir arī vairāki citi faktori, ne tikai treniņos pavadītais stundu skaits, raksta The Guardian.

Pētījums: Mazās HES rada neatgriezenisku kaitējumu upju ekosistēmām

Latvijas un Lietuvas zinātnieku veiktie pētījumi apstiprinājuši minējumus, ka hidroelektrostacijas (HES), kas uzceltas uz mazajām upēm, rada neatgriezenisku kaitējumu ūdens faunai Ventas un Lielupes upju baseinos, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sabiedrisko attiecību speciālists Oskars Vizbulis.

Pētījums: 89% Latvijas iedzīvotāju strādā kaitīgā darba vidē

Lielākā daļa jeb 89% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ikdienā strādā kaitīgā darba vidē, liecina pētījumu un konsultāciju kompānijas Kantar TNS un Latvijas Organizāciju psihologu biedrības pētījuma dati par dažādiem darba vides faktoriem.

Latvijas Raidorganizāciju asociācija: Līdz šim nenovērtētais radio

"Radio nozare līdz šim ir tikusi neadekvāti zemi novērtēta gan no reklāmdevēju puses, gan arī kopējās Latvijas mediju telpas ietvaros, kuras atbalstam ir veidoti dažādi instrumenti un piešķirti līdzekļi satura veidošanai," norāda Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors Andris Ķēniņš, kurš ir gandarīts par jauno auditorijas metodiku, kas ļauj izdarīt precīzākus secinājumus par patiesajiem radio klausīšanas apjomiem Latvijā.

Šovasar mūzikas pasākumus plāno apmeklēt 28% Latvijas iedzīvotāju

Pēc Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) sociālā pētījuma Mūzikas patēriņa indekss datiem vairums Latvijas iedzīvotāju plāno doties uz tādiem tradīcijām bagātiem festivāliem kā Positivus, Summer Sound un Bauskas kantri mūzikas festivāls.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide