Asgardija, kuras vārds aizgūts no mītisko skandināvu dievu dzīves vietas, ir vēl juridiski neatzīta valsts, kuras mērķis ir nodibināt pirmo pastāvīgo cilvēku apdzīvoto, oficiāli atzīto teritoriju ārpus Zemes atmosfēras.
Kosmosā nosūtīts satelīts satur visu šīs valsts "pilsoņu" informāciju un datus - tas uzskatāms par asgardiešu pirmo soli kosmosa iekarošanai. Satelītu kosmosā nosūtīja ar NASA raķeti, kas devās uz Starptautisko kosmosa staciju.
Projekts tika izziņots 2016.gadā, trīs nedēļu laikā tam pieteicās vairāk nekā 500 000 cilvēku no visām pasaules valstīm. Šobrīd gan oficiālā "populācija" ir 114 000, jo par asgardieti var kļūt tikai piekrītot pieņemt nesen izveidoto konstitūciju. Visvairāk asgardiešu šobrīd ir no Turcijas - 16 500. Dzīvi Latvijā pret iespēju dzīvot Asgardijā vismaz teorētiski iemainīt gatavi ir apmēram 200 cilvēki, pieteikušies 175 rīdzinieki.
Paredzēts, ka nākotnē zemajā Zemes orbītā tiks izvietotas apdzīvojamas platformas, kas rotēs ap Zemi gluži kā Starptautiskā Kosmosa stacija. Paredzams, ka pirmie cilvēki varētu doties uz Asgardiju pēc astoņiem gadiem.
Asgardijas dibinātājs 53 gadus vecais raķešu zinātnieks Azerbaidžānā dzimušais krievs Igors Ašurbejli. Šobrīd projektu viņš finansē no savas kabatas, un pagaidām uz Zemes esošās valsts "galvenais kantoris" ir Vīnē.
"Tā nav fantāzija. Doties uz Marsu un citām galaktikām ir neticami. Es gribu izdarīt kaut ko īstu," sacījis Krievijā un arī pasaulē zināmais zinātnieks. Ašurbejli, kā norāda CNN, ir miljardieris, kā arī UNESCO Kosmosa izpētes zinātnes komitejas priekšsēdētājs. 2011.gadā viņš atteicās no saiknēm ar valsts organizācijām un šobrīd apgalvo, ka ir politiski neitrāls.
Viņš norāda, ka jau kopš bērnības ir sapņojis par valsti kosmosā un šobrīd ir apņēmies to piepildīt.
Tomēr, kā norāda CNN, līdz īstas valsts statusam Asgardijai ir vēl tāls ceļš, sākotnēji ANO Drošības padomei ir jāpieņem Asgardiju un 2/3 no Ģenerālās asamblejas locekļiem tas ir jāatbalsta.
Nav