Polijā sociālos tīklus pārpludina ieraksti ar fotoattēliem, kuros cilvēki ēd ābolus, tādējādi paužot atbalstu vietējiem ražotājiem un protestējot pret Kremļa politiku. Twitter šiem ierakstiem parasti pievienots tēmturis #jedzjabłka, kas nozīmē "ēd ābolus". Kampaņa dažu dienu laikā jau izpelnījusies daudzu Polijas plašsaziņas līdzekļu uzmanību, un tai simboliski pievienojies arī valsts zemkopības ministrs un vairāki citi politiķi.Polijas augļu un dārzeņu audzētājiem nav šaubu – Krievijas noteiktais aizliegums, kas pamatots ar "neapmierinošām sanitārajām normām" un tamlīdzīgiem argumentiem, ir politiski motivēts solis un pretreakcija Eiropas Savienības noteiktajām ekonomiskajām sankcijām, kaut Krievijas puse to turpina noliegt."Tā ir pati sāpīgākā lieta, kas ar Polijas lauksaimniekiem varēja notikt. Vairāk nekā puse Polijā izaudzēto ābolu tiek eksportēta uz Krieviju. Nolēmu, ka labākais veids, kā [zemniekiem] palīdzēt, ir sākt ēst vairāk ābolus un dzert vairāk sidru," paudis kampaņas aizsācējs Navackis. Protams, ka tādējādi Navackis necer reāli kompensēt zemnieku reālos zaudējumus, bet gan paust solidaritāti un raidīt signālu Putinam.
Postaw się Putinowi - jedz jabłka i pij cydr http://t.co/HtYCY8Sf1e dołącz do akcji i wrzuć zdjęcie z #jedzjabłka pic.twitter.com/cVFl79aFIp
— Grzegorz Nawacki (@nawacki) July 30, 2014
Tēmturis #jedzjabłka sociālajā tīklā Twitter Polijas populārāko tēmturu sarakstā iekļuva jau dažas stundas pēc Navacka pirmā ieraksta, bet Facebook izveidotā domubiedru grupa Ēd ābolus, lai kaitinātu Putinu līdz šim savākusi aptuveni 15 tūkstošus piekritēju.
Jau vēstīts, ka trešdien Krievija noteica importa aizliegumu augļiem un dārzeņiem no Polijas. Reaģējot importa aizliegumu, poļu lauksaimnieki cer uz Eiropas Savienības atbalstu savas produkcijas reklamēšanai Ķīnā un Apvienotajos Arābu Emirātos.