"Mums joprojām uzglūn kara draudi. Karš var sākties jebkurā brīdī," viņš sacīja.
"Mūsu apspriedes vakardienas Ukrainas-Eiropas Savienības (ES) samitā neatstāj nekādas šaubas - Ukraina turpina virzīties pa Eiropas ceļu. Es gribētu īpašu pateicību izteikt Eiropas komisāram Žanam Klodam Junkeram, kurš šodien piedalās ar mums konferencē," norādīja prezidents.
Ukrainas-ES samitā, kas notika pirmdien, galvenās sarunu tēmas bija asociācijas līguma īstenošana, kā arī drošības un aizsardzības problēmas Krievijas agresijas apstākļos.
Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jevhens Perebijnis pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Krievija nav izpildījusi ne vienu Minskas vienošanās punktu.
Krievija palielina savu militāro klātbūtni Ukrainā un spēku izvešanas vietā turpina iesūtīt jaunas Krievijas armijas vienības un ieročus, norādīja amatpersona.
Luhanskā un tās apkaimē šobrīd ir sakoncentrēti teju 10 000 vietējo kaujinieku, Krievijas karavīru un algotņu, pagājušajā nedēļā paziņoja organizācijas "Informatīvā pretošanās" koordinators un Ukrainas parlamenta Tautas frontes frakcijas deputāts Dmitro Timčuks.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.