Pētījumu Kārnegī Starptautiskā miera fonda uzdevumā pagājušajā gadā veica Krievijas neatkarīgais pētījumu centrs Levada, kas aptaujāja cilvēkus četrās postpadomju zemēs - Krievijā, Gruzijā, Armēnijā un Azerbaidžānā.
Pētījuma autori secina, ka 13 Vladimira Putina valdīšanas gados Krievijā J. Staļina popularitāte ir palielinājusies. 1989. gadā tikai 12% Krievijas iedzīvotāju uzskatīja, ka J. Staļins ir nozīmīga vēsturiska personība, turpretim 2012. gadā jau 42% cilvēku domāja, ka padomju tirāns ir vēsturiski visietekmīgākais cilvēks.
47% respondentu Krievijā piekrita apgalvojumam, ka «Staļins bija vieds līderis, kas Padomju Savienību padarīja par varenu un labklājīgu valsti».
Tajā pašā laikā 65% aptaujāto J. Staļinu uzskata par «ļaunu, necilvēcīgu tirānu, kas ir atbildīgs par miljoniem nevainīgu cilvēku nāvi», bet tikai 18% krievu vēlētos dzīvot valstī, kuru pārvalda J. Staļina tipa līderis.
Autori uzskata, ka krietni satraucošākas tendences ir novērojamas J. Staļina dzimtajā Gruzijā, kur 45% aptaujāto bija pozitīva attieksme pret padomju tirānu, bet 68% uzskatīja, ka viņš bija «vieds» valstsvīrs.
Tomēr arī Gruzijā ir novērojama cilvēku dubultā domāšana attiecībā uz jautājumiem, kas saistīti ar J. Staļina valdīšanas laiku. 53% gruzīnu uzskata, ka J. Staļins bija tirāns, un tikai 17% ir pārliecināti, ka «valstij vienmēr būs nepieciešamība pēc tāda vadoņa kā J. Staļins, kurš nāks un atjaunos kārtību».
Savukārt Armēnijā 38% aptaujāto pauda nepieciešamību pēc valsts vadītāja, kas valdītu ar dzelzs dūri.
Visnegatīvākā attieksme pret J. Staļinu ir Azerbaidžānā, kur 22% (to vidū 39% jauniešu) nemaz nezina, kas viņš ir.