Protestus nav spējuši mazināt arī militāristu līdera pirmdien izteiktie brīdinājumi vērsties pret visiem, kas pārkāpj uz gadu ieviestā ārkārtas stāvokļa noteikumus. Jaunzēlande tikmēr kļuvusi par pirmo pasaules valsti, kas informējusi, ka pārtrauc visus augstākā līmeņa kontaktus ar Mjanmu un nosaka ieceļošanas aizliegumus Mjanmas militāristu līderiem, ziņo BBC.
Ūdens un gumijas lodes
Otrdien tūkstošiem protestētāju Mjanmas divās lielākajās pilsētās Jangonā un Mandalajā atklāti pārkāpa militāristu pirmdien noteikto aizliegumu to ielās pulcēties vairāk par pieciem cilvēkiem. Reuters ziņoja, ka 27 cilvēkus policija aizturēja.
Protestētāji izgāja ielās arī Mjanmas galvaspilsētā Njepido. Laikā, kad protestētāji skandēja "Apturiet militāro diktatūru!", policija sāka izmantot ūdensmetēju. Vietējie iedzīvotāji stāstīja AFP, ka pēc tam policisti gaisā raidījuši brīdinājuma šāvienus, kam sekoja šaušana uz protestētāju pusi ar gumijas lodēm.
Tūkstošiem protestētāju bija ielās arī vairākās citās pilsētās. Tiek ziņots, ka policisti izmantoja ūdensmetēju arī Bago pilsētā.
Mediji atzīmē, ka ielās iziet dažādu sabiedrības slāņu cilvēki – studenti, skolotāji, juristi, banku darbinieki, valdības iestādēs strādājošie. Ziņots par dažiem cilvēkiem, kas guvuši ievainojumus, taču pagaidām nav notikusi vardarbīga vēršanās pret demonstrantiem. Protestu apspiešanā līdz šim nav iesaistīta armija, kas vardarbīgi apspiedusi protestu izpausmes pagātnē.
BBC ziņo, ka Jangonā protestētājiem pievienojušies budistu mūki, musulmaņu minoritātes pārstāvji, futbola, kino un mūzikas zvaigznes. Tiek prognozēts, ka protesti tuvākajās dienās varētu kļūt plašāki un organizētāki, radot dilemmu militāristu vadībai par tālāko rīcību.
Z paaudze aktīva
Militāristu līderis ģenerālis Mins Auns Hlains (Mals) pirmdienas uzrunā televīzijā paziņoja, ka varas pārņemšana esot bijusi pamatota, lai novērstu krāpšanos novembrī notikušajās parlamenta vēlēšanās, kurās uzvarēja valsts civilās līderes Aunas Sanas Su Či partija. Ģenerālis solīja, ka tiks organizētas jaunas vēlēšanas ar jaunu "reformētu" vēlēšanu komisiju un militāristi nodošot varu vēlēšanu uzvarētājiem. Viņš arī uzsvēra, ka militāristu vadīšana šoreiz būšot atšķirīga no 49 gadus ilgā militārās diktatūras posma, kas beidzās 2011. gadā. Ģenerāļa pasludinātais mērķis panākt "patiesu un disciplinētu demokrātiju" gan izraisīja nicinošas replikas sociālajos tīklos.
Mediji uzsver, ka sociālo tīklu izmantošana, par spīti centieniem tos bloķēt, un daudzu jaunu cilvēku aktivitāte šos protestus Mjanmā īpaši atšķir no iepriekšējiem. BBC raksta, ka jaunākie mjanmieši auguši jau brīvākas sabiedrības apstākļos ar plašu informāciju par Rietumu kultūru un tur izmantotajām mēmēm.
Tas īpaši redzams Z paaudzes un mileniāļu protestētāju plakātu tekstos, kas uzrakstīti angliski: "Mana bijusī ir slikta, taču Mjanmas militāristi ir vēl sliktāki", "Es negribu diktatūru, es tikai gribu bojfrendu!", "Jūs uzbraucāt nepareizajai paaudzei!", "Saki nē diktatūrai, saki jā personiskajām attiecībām!" Kāds cits protestētājs ironizē par militāristu vadoņa mazo augumu: "Mani sapņi ir augstāki par Mala augumu!".