Filmu, kas balstīta uz terorista Osamas bin Ladena meklēšanas operāciju, nopēlis agrākais republikāņu prezidenta kandidāts Džons Makeins, kā arī divi demokrātu senatori Daiena Feinsteina un Karls Levins.
Politiķi nosodīja filmas veidotājus, jo tie likuši noprast, ka informācija par bin Ladena atrašanās vietu tikusi iegūta ar spīdzināšanu. "Mēs saprotam, ka filma ir izdomājums, taču medijos plaši aprakstīta Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) sadarbība ar scenārija autoriem," teikts viņu atklātajā vēstulē filmu studijai Sony Pictures. "Lielākā problēma ir tā, ka Zero Dark Thirty skatītāji varētu nospriest, ka tajā atspoguļoti patiesi fakti." "Ar Zero Dark Thirty izlaišanu tās veidotāji un jūsu studija kultivē mītu, ka spīdzināšana ir efektīva," viņi piebilda.
Tomēr "oskarotā" Bigelova savu filmu aizstāv. "Filmas mērķis ir ievilkt skatītāju tajā parādītajā ainavā, bet ne jau izlikties apspriežam valdības nostāju," viņa stāsta kinoportālam TheWrap.com. "Vai filmas uzņemšana bija grūta? Jā. Vai es vēlētos, lai spīdzināšana nebūtu daļa no tās vēstures? Jā, bet tā bija."
Bols uzskata, ka vēl par agru piedēvēt Zero Dark Thirty dažādus politiskus vēstījumus. "Pirms mēs pabeidzām filmas scenāriju, tā jau tika dēvēta par Baraka Obamas kampaņas reklāmu, bet tas bija pārsteidzīgi. Tagad tā iestājoties par spīdzināšanu, un arī tas ir pārsteidzīgi. Viss, ko mēs darām, ticis nepareizi interpretēts," viņš teica. "Es neapgalvoju, ka tā ir dokumentālā filma, taču daudzi to pārprot," norāda Bols. "Paraugieties uz to kā filmu, nevis potenciālu platformu politiskiem paziņojumiem."