Lai gan vairākas rietumvalstis paudušas pārliecību, ka Krievija ir jāizslēdz no jebkādām starptautiskām sanāksmēm, citas to neatbalsta, to vidū ir G20 dalībvalstis Ķīna un pašreizējā pasaules 20 lielāko ekonomiku grupas priekšsēdētāja Indonēzija.
Krievija otrdien apstiprināja, ka finanšu ministrs Antons Siluanovs vadīs Krievijas delegāciju, lai gan rietumvalstu diplomāti ir uzstājuši, ka nevar piedalīties sanāksmēs ar Krieviju laikā, kad tās karavīri Ukrainā nogalinājuši tūkstošiem cilvēku.
"Mēs gādāsim, lai sanāksmes laikā un pēc tās mēs dotu spēcīgu signālu, un mēs nebūsim vienīgie," atklāja avots Vācijas valdībā, apsūdzot Krieviju par to, ka tā sākusi konfliktu, kura dēļ pasaulē krasi pieaugušas pārtikas un enerģijas cenas.
ASV finanšu ministre Dženeta Jelena plāno izvairīties no G20 sesijām ar Krievijas pārstāvju piedalīšanos, bet neatkarīgi no Krievijas delegācijas piedalīsies G20 sanāksmes atklāšanas sesijā, kas veltīta karam Ukrainā, informēja ASV Finanšu ministrijā.
Savukārt britu valdībā kāds avots noradīja, ka Lielbritānijas finanšu ministrs Riši Sunaks neapmeklēs atsevišķas G20 sesijas.
Turklāt Francijas Finanšu ministrijas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, sacīja, ka daži G7 valstu grupas ministri pirms Krievijas kolēģa runas pametīs telpu.
Francijas un Vācijas amatpersonas atklāja, ka G20 sanāksmes beigās nebūs kopīga paziņojuma. Sākotnēji sanāksmes mērķis bija runāt par pasaules ekonomikas stāvokli un koordinētu rīcību vakcīnu sadalē un pandēmijas pārvarēšanā.
Tomēr pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā 24.februārī pieaugušas diskusijas par G20 grupas nākotni un nozīmi kā lielāko turīgo un attīstības ekonomiku sadarbības platformu.