"Iekšā nozīmē iekšā, un ārā nozīmē ārā," viņš paziņoja, piebilstot, ka Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons februārī sarunās ar ES panāca savai valstij "ļoti labu vienošanos".
Šī vienošanās, ko Kamerons izmanto par pamatu, aicinot atbalstīt valsts palikšanu blokā, "apstiprina Lielbritānijas īpašo statusu un daudz prasa no ES dalībvalstīm", norādīja Vācijas finanšu ministrs.
"Tomēr, pretēji dažu teiktajam, šī ir vienīgā vienošanās, nekādas vienošanās pārskatīšanas nebūs," uzsvēra Šeible.
"Balsojums par izstāšanos nevar tikt un netiks izmantots kā līdzeklis, lai iegūtu labāku vienošanos. Ja Lielbritānija nobalsos par palikšanu, vienošanās stāsies spēkā nekavējoties. Ja tā nobalsos par izstāšanos, tad sāksies izstāšanās process," paziņoja ministrs.
Atzīstot, ka lēmums jāpieņem pašiem britiem, Šeible tomēr uzsvēra, ka "gan ES, gan Lielbritānijai būs labāk", ja tā paliks blokā.
Viņš atzina, ka Lielbritānija ir bijusi "nepārtrauktu izmaiņu spēks ES".
"Daļēji pateicoties Lielbritānijai, ES ir mazāk izšķērdīga lauksaimniecības un zivsaimniecības politika, liberāls vienotais tirgus, saistības pret brīvo tirdzniecību un 28 dalībvalstis," norādīja ministrs.
"Bez Lielbritānijas ES būs mazāk liberāla, neefektīvāka un ne tik ietekmīga pasaulē," piebilda Šeible.
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers brīdinājis, ka Lielbritānija nevar cerēt saglabāt bloka priekšrocības, ja tā izstāsies.
"Pie galda nevajadzētu ļaut ēst tiem, kuri galdu atstājuši," viņš sacīja Vācijas raidorganizācijai WDR.