Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +7 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Brexit

Aptauja: Vairums britu breksitu uzskata par kļūdu

Septiņus gadus pēc breksita referenduma vairāk nekā puse britu uzskata, ka Lielbritānija pieļāvusi kļūdu, izstājoties no Eiropas Savienības (ES), liecina piektdien publicētie aptaujas rezultāti.

Lielbritānija atvieglos ārzemju šoferu rekrutēšanu

Apvienotās Karalistes valdība paziņojusi, ka atvieglos darba vīzas uz laiku iegūšanas noteikumus ap 10 500 lielo kravas auto vadītājiem un putnkopības nozarē nodarbinātajiem ārvalstniekiem, lai mazinātu problēmas ar preču, pārtikas un degvielas piegādēm, kas pēdējās nedēļās Lielbritānijā kļuvušas īpaši aktuālas, vēsta BBC.

Daļa Lielbritānijā mītošo ES pilsoņu zaudēs uzturēšanās tiesības

No šodienas tie Apvienotajā Karalistē dzīvojošie Eiropas Savienības valstu pilsoņi, kuri nav reģistrējušies pēc Brexit ieviestajam apmešanās statusam, var zaudēt tiesības dzīvot un strādāt Lielbritānijā, kā arī saņemt tur sociālos pabalstus, saņemt garantētos medicīniskos pakalpojumus un izglītību, tiesības brīvi iebraukt valstī un izbraukt no tās, vēsta BBC. Atbilstoši Lielbritānijas izstāšanās no ES nosacījumiem ES valstu pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri dzīvo un strādā Lielbritānijā, no 1. jūlija vairs nav automātisku tiesību to darīt, jo vairs nepastāv pārvietošanās brīvība, ko garantēja Lielbritānijas atrašanās ES.

ĀM valsts sekretārs: Lielbritānija arī ārpus ES Latvijai ir tuvs partneris

Neskatoties uz to, ka Lielbritānija vairs nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, tā joprojām ir tuvs Latvijas partneris, ar kuru tiks meklētas jaunas sadarbības jomas un uzturēts ciešs dialogs gan divpusēji, gan reģionālos un citos starptautiskos formātos, uzsvēris Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) Valsts sekretārs Andris Pelšs.

Arī "afterbreksitā" ir kāpums

Latvijas preču eksporta apjoms uz Apvienoto Karalisti (AK) turpina pieaugt arī pēc tam, kad šī valsts ir pametusi Eiropas Savienību (ES). Šā gada pirmajos divos mēnešos, salīdzinot ar šo pašu laika periodu pērn, eksporta apjoms, rēķinot eiro izteiksmē, kāpis par 31,8%.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide