Piektdienas demonstrācijas tika uzskatītas par pārbaudījumu tam, cik daudz spēka un apņemšanās vēl ir palicis apvērsuma pretinieku kustībā.
Kaut arī demonstrācijās Kairā un citviet Ēģiptē pulcējās cilvēku tūkstoši, protestētāju skaits tomēr bija nesalīdzināmi mazāks par tūkstošu simtiem, kas pārpludināja ielas pirms Kairas "asiņainās trešdienas" notikumiem.
Varasiestādes turklāt izvērsušas represijas pret prezidenta Mursi Musulmaņu brālību, arestējot 2000 tās aktīvistu un vadītāju, arī garīgo līderi Muhamedu Badi.
Piektdien aptuveni 2000 islāmistu piedalījās demonstrācijā Kairas Muhandesīnas rajonā, kur dzīvo vidusšķiras ģimenes, bet 5000 - turīgajā Maadi rajonā.
Nīlas deltā Tantas pilsētā policija lika lietā asaru gāzi, kad protestētājiem izraisījās sadursmes ar oponentiem. 15 islāmisti tur tika arestēti.
Piektdiena demonstrācijās tikpat kā nav bijis gāztā prezidenta portretu, vēsta telekanāls "Al Jazeera".
"Kad es runāju ar protestētājiem, viņi sacīja, ka tas ir apzināts mēģinājums paplašināt protesta kustības atbalstu ēģiptiešu vidū," sacīja telekanāla korespondents. "Daudzi cilvēki saka, ka kustība nav tikai Mursi dēļ, bet gan apvērsuma dēļ un baiļu dēļ, ka armija iznīcinās katru demokrātijas ieguvumu."
14.augusta Kairas asinspirtī, kā arī vardarbībā nākamās nedēļas laikā Ēģiptē dzīvību zaudējis teju tūkstotis cilvēku.
Daudzi Musulmaņu brālības biedri slēpjas, nedzīvo savās mājās un neatbild uz telefonzvaniem, sacīja organizācijas vidējā ranga amatpersona.
"Mēs nesaņemam rīkojumus, un mēs tiešām vairs nezinām, kas mums būtu jādara. Vairums mūsu tiešo līderu ir arestēti," sacīja ziņu aģentūras AFP sarunbiedrs.
Musulmaņu brālības augstākais līderis Badi tika arestēts otrdien. Tā ir pirmā reize kopš 1981.gada, kad varasiestādes arestējušas brālības līderi.
Ēģiptes pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais prezidents Mursi tika gāzts armijas apvērsumā 3.jūlijā. Apvērsuma rīkotāji arestējuši Mursi un teju visu viņa pārstāvētās Musulmaņu brālības vadību. Kopš apvērsuma Mursi un Musulmaņu brālības atbalstītāji Kairā rīkoja protesta akcijas.
Asinspirtī, kas Kairā izraisījās 14.augustā, kad policija, liekot lietā šaujamieročus, likvidēja Mursi atbalstītāju protesta nometnes, tika nogalināti simtiem cilvēku.