Suha Arafata 2007. gadā zaudēja Tunisijas pavalstniecību pēc strīda ar toreiz valdošo ģimeni un pašlaik dzīvo Maltā. Viņa kategoriski noraida apsūdzības korupcijā un ir paziņojusi par gatavību tās atspēkot.
Tieslietu ministrijas preses sekretārs Kadims Zinelabidīns sacīja, ka tiesa Tunisā ir izdevusi orderi 48 gadus vecās Suhas Arafatas aizturēšanai, bet neminēja šī lēmuma iemeslu.
Saskaņā ar Tunisijas preses ziņām Arafata atraitne tiek meklēta par korupciju 2007.gada pavasarī, kad viņa un toreizējā Tunisijas pirmā lēdija Leila Trabelsi nodibināja Kartāgas Starptautisko skolu Tunisā.
Pēc šī kopīgā pasākuma abas sievietes sastrīdējās, jo Arafata kritizēja Trabelsi mēģinājumu slēgt citu privātskolu, kas būtu tieša konkurente viņu dibinātajai.
Saskaņā ar skandalozajā interneta vietnē WikiLeaks publicētu ASV diplomātu ziņojumu Suha Arafata pēc šīs strīda tikusies ar toreizējo ASV vēstnieku Tunisijā un kritizējusi toreizējā Tunisijas diktatora Zinelabidīna ben Ali ģimeni. Viņā izteikusies, ka ben Ali pavada visu dienu savā rezudencē, pieskatot savu dēlu, un "vienkārši dara to, ko viņa sieva lūdz darīt".
Arafata atraitne tika pasludināta par nevēlamu personu (persona non grata) Tunisijā, zaudēja šīs valsts pavalstniecību nepilnu gadu pēc tās iegūšanas un tika izraidīta. Atraitne apmetās Maltā, kur viņas brālis bija Palestīnas vēstnieks.
Suha Arafata telefonsarunā no Maltas paziņoja, ka ir nolīgusi advokātu savai aizstāvībai. "Es noraidu visas medijos uzskaitītās apsūdzības, esmu gatava risināt šo jautājumu un iesniegt dokumentus, un esmu uzticējusi advokātam tunisietim prezentēt šos dokumentus," sacīja Arafata atraitne. Viņa arī sacīja, ka nav tikusi informēta par šo aizturēšanas orderi.
Turīgā palestīniešu kristiešu ģimenē dzimusī Suha apprecējās ar Arafatu 1990.gadā, bet par šo laulību tika paziņots atklātībā tikai divus gadus pēc tam. 1995.gadā Arafatu ģimenē piedzima vienīgais bērns Zahva.
Suha Arafata bija Palestīnas Atbrīvošanas organizācijas (PAO) ģenerālsekretāre. PAO bija bāzējusies Tunisijā no 1982. līdz 1984. gadam.
Attiecības starp Arafatu un viņa sievu pasliktinājās, jo Arafats cīnījās par palestīniešu lietu, bet viņa sieva šķieda naudu greznai dzīvei Parīzē. Pēc Arafata nāves 2004. gada novembrī atraitne atgriezās Tunisijā un otrreiz ieguva šīs valsts pavalstniecību.
Zinelabidīns ben Ali janvārī tika gāzts no Tunisijas prezidenta amata tautas sacelšanās laikā. Jaunie valsts vadītāji ir panākuši simtiem korupcijas prāvu ierosināšanu pret ben Ali un viņa aprindu cilvēkiem.