Turpinās kust arktiskie ledāji, samazināsies kultūraugu ražība, ievērojami samazināsies saldūdens pieejamība.Par šo tēmu paredzētas plašas pasaules valstu līderu diskusijas klimata konferencē Parīzē. Ir gan nopietnas bažas, ka šo mērķi var neizdoties sasniegt, paturot prātā, ka pēdējo gadu laikā siltumnīcas efekta gāzu izmešu apjoms sasniedzis rekordlīmeni.
Nepilndas divas nedēļas pirms globālā klimata samita Parīzē NASA un citi starptautiskie klimata un gaisa temperatūras vērotāji izplatījuši jaunākos datus, ka gaisa temperatūra visapkārt planētai ir pusceļā līdz brīdim, kad klimata izmaiņas vairs nebūs kontrolējamas, proti, pārsniegs sasilšanu virs diviem grādiem, ko plānots izvirzīt kā robežu, ko nedrīkstētu pārsniegt.
Nule kā publicētie ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras administrācijas (NOAA) dati liecina, ka oktobrī vidējā temperatūra pasaulē bijusi rekordaugsta, pārsniedzot vidējos oktobra temperatūras rādītājus par 0,98 grādiem un sasniedzot vidējās gaisa temperatūras rekordu 136 gadu laikā. Gaisa temperatūras vidējais rādītājs pārsniegts jau sesto mēnesi pēc kārtas, turklāt jaunākie siltuma rekordi fiksēti desmit šā gada mēnešos. Šos datus apstiprina arī Japānas meteoroloģiskā aģentūra un NASA.
Lēsts, ka minētā mērķa sasniegšanai nepietiek vien ar piedāvāto oglekļa dioksīda izmešu samazināšanu no 2020.gada un solījumiem to vēlāk samazināt vēl, kas valdībām liek raizēties par to, kā atteikšanās no fosilā kurināmā ietekmēs to ekonomiku.