Lai gan daudzas valstis un nevalstiskās organizācijas kritizējušas, ka vienošanās tekstā nav iekļauta frāze "pakāpeniski izbeigt fosilā kurināmā izmantošanu'', COP28 prezidents Sultāns el Džābers uzsvēra, ka šī ir vēsturē pirmā ANO klimata vienošanās, kas paredz pāreju no fosilo energoresursu izmantošanas. ''Mēs kopā esam pagriezuši pasauli pareizajā virzienā, kas padara klimata pārmaiņu mazināšanas mērķus par sasniedzamiem.
"Mēs esam vienojušies par paradigmas maiņu, kam ir potenciāls pārdefinēt mūsu ekonomikas. Taču vienošanās ir laba tikai tik, cik tiek izpildīta. Mēs esam tas, ko mēs darām, nevis tas, ko sakām," teica S. el Džābers.
Deutsche Welle atgādina, ka vairāk nekā 100 valstu koalīcija, to skaitā ES valstis, ASV, Kanāda un klimata pārmaiņu apdraudētās mazās salu valstis, centās panākt, lai COP28 gala vienošanās saturētu solījumu pakāpeniski izbeigt fosilo energoresursu izmantošanu. Taču atsevišķas naftas ieguvējvalstis, kā Saūda Arābija, uzstāja, ka tā vietā jākoncentrējas uz pakāpenisku fosilā kurināmā emisiju samazināšanu.
COP28 laikā valstis arī vienojās par klimata pārmaiņu radīto zaudējumu fonda apdraudētajām valstīm darbības sākumu.