Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns 2017.gadā apmainījās ar apvainojumiem un iznīcināšanas draudiem, radot spriedzes saasinājumu, tomēr jau nākamajā gadā sekoja dialoga atjaunošana un attiecību uzlabošana.
Phenjana uzstāj, ka Vašingtonai līdz gada beigām ir jāpaziņo par jaunu piekāpšanos sakarā ar strupceļā nonākušajām kodolsarunām, draudot ar "jauna kursa" uzņemšanu, ja nekas pieņemams netiks piedāvāts.
Denuklearizācijas sarunas iestigušas kopš februāra samita Hanojā, kas cieta neveiksmi.
Tramps ļāvis noprast, ka militāri pasākumi joprojām ir dienaskārtībā, vienlaikus cenšoties mazināt Phenjanas soļu nopietnību un sakot, ka Kims nevēlas "iejaukties" gaidāmajās ASV vēlēšanās.
"Es būšu pārsteigts, ja Ziemeļkoreja rīkosies naidīgi," sestdien norādīja Tramps.
Augsta Ziemeļkorejas amatpersona Kims Jončoļs, kurš bija ASV valsts sekretāra Maika Pompeo sarunu partneris līdz Hanojas samita fiasko, nosodīja Trampa "dīvainos vārdus un izteicienus", Trampu dēvējot par "nevērīgu un ekscentrisku vecu vīru".
"Tramps ir vecs vīrs, kuram zudusi pacietība", Phenjanas oficiālās ziņu aģentūras KCNA paziņojumā citēts Kims Jončoļs, kurš tagad ieņem Korejas Āzijas un Klusā okeāna reģiona miera komitejas priekšsēdētāja amatu. "No šiem [Trampa] vārdiem un izteikumiem mēs noprotam, cik nokaitināts viņš ir šobrīd."
Trampam "ir jāsaprot, ka viņa paša blefošanas un liekulības stils mums šķiet nenormāls un nereālistisks", norādīja amatpersona.
Kopš 2018.gada jūnija Kims Čenuns un Tramps tikušies trīs reizes, bet progress denuklearizācijas centienos ir niecīgs.
Dostojevskis
Kate