"Daudzi ziloņi slāpju dēļ nomira parkā, daudzi - meklējot ūdeni citviet," Faravo citē CNN. .
Tā kā ziloņi, meklējot, kur remdēt slāpes un izsalkumu, nomaldās no Zimbabves savvaļas dabas parkiem, tie iznīcina labību un dažreiz nogalina cilvēkus, sacīja Faravo, piebilstot, ka šogad vien ir nogalināti vairāk nekā 20 cilvēku. Par pēdējo negadījumu Faravo nosauca incidentu, kad zilonis līdz nāvei sabradājis kādu vīrieti, kurš centies no sava dārza patriekt ziloni, kad tas dzēris ūdeni.
Kā viens no iemesliem tik daudzu lielo dzīvnieku nāvei ir fakts, ka parkā mitinās vairāk ziloņu, nekā parka kapacitāte atļauj. "Hvanges parks bija domāts 15 tūkstošiem ziloņu, tomēr tagad te mitinās vairāk nekā 50 tūkstoši," Faravo atklāj.
Lai izvairītos no vēl vairāk nāvēm, parka pārstāvji ir spiesti rakt dziļurbumus 400 metru dziļumā, kur ūdeni vēl ir iespējams atrast. "Vislielākais drauds dzīvniekiem, kas šeit dzīvo, pašlaik ir biotopa izzušana. Mums ir izdevies ievērojami samazināt malumedniecību - iepriekšējos gados mēs zaudējām simtiem ziloņu, bet pagājušajā gadā malumedniecībai zaudējām ne vairāk kā divdesmit," Faravo citē The Guardian.
Zimbabvē ir viena no lielākajām Āfrikas ziloņu populācijām, tāpēc valsts varas iestādes vēlas atļaut medīt un eksportēt ziloņus, lai mazinātu spiedienu uz biotopu, kurā dzīvnieki mīt, un iegūtu ļoti nepieciešamo naudu biotopa atjaunošanai un saglabāšanai.
CNN vēsta, ka maijā Zimbabves autoritātes vēstīja, ka nopelnījušas 2,7 miljonus dolāru, pārdodot 90 ziloņus Dubaijai un Ķīnai, un ka šo naudu ir plānots tērēt, lai padarītu atlikušo dzīvnieku populāciju stiprāku, atjaunojot to mājas.
Ļeņins Čišaira, grupas Advocates4Earth pārstāvis, gan iebilst pret ziloņu pārdošanu un saka, ka spēcīgais sausums valstī nav iemesls, lai eksportētu dzīvniekus. Čišaira, kā iemeslu ziloņu uzbrukumiem cilvēkiem un ieklīšanu apdzīvotās teritorijās, min rūpniecības piesārņotos ūdeņus, kas savienojumā ar sausumu reģionā ziloņiem neatstāj citu izvēli, kā vien mēģināt izdzīvot jebkādā veidā. "Valdība gadu gaitā ir ļāvusi Hvangē attīstīties rūpniecībai, kas samazina ganību platības un ietekmē ūdens kvalitāti," Čisaira skaidroja.
nu tad lai
aha
Tā būs