Toreizējais prezidents Roberts Mugabe valsts baltajiem lauksaimniekiem konfiscēja vairāk nekā 4000 saimniecību.
Kompensācijas paredzētas par būvēm, arī dzīvojamiem namiem un irigācijas sistēmām, kas tika nodotas melnādaino bezzemnieku īpašumā.
Tā kā valdībai nav naudas līdzekļu, lai izmaksātu šīs kompensācijas, tā vērsusies ar lūgumu pie lauksaimnieku un donoru komitejas, kuras uzdevums ir sarūpēt līdzekļus.
"Vienošanās nosacījumos mēs esam sev atvēlējuši 12 mēnešus, lai dotos apkārt pasaulei un apkārt Zimbabvei, lai domātu par to, kā iegūt šo finansējumu," parakstīšanas ceremonijā galvaspilsētā Hararē sacīja finanšu ministrs Mthuli Nkube.
"Mēs esam apņēmības pilni, ka mēs to sasniegsim. Runa ir par solījumiem, nevis par to, lai uz galda tiktu nolikta nauda. Runa ir par saistībām."
Zimbabve uzsāka strīdīgo zemes reformu 2000.gadā, kad valdošās partijas ZANU-PF aktīvisti un 70.gadu atbrīvošanas kustības veterāni pārņēma plašās lauku saimniecības.
Mugabe attaisnoja zemes sagrābšanu kā veidu, lai labotu vēsturiskās netaisnības, atgūstot zemi, kas savulaik atņemta valsts melnādainajiem iedzīvotājiem.
Kritiķi vaino Mugabes zemes programmu haosā, kas pārņēmis lauksaimniecības sektoru.
Ekonomikas produkcijas apjoms pēc zemes konfiscēšanas saruka uz pusi, un tautsaimniecība kopš šī laika nīkuļo.
Mugabes mantinieks Emersons Mnangagva sacīja, ka trešdienas vienošanās ir "vēsturiska daudzos aspektos".
"Zimbabvē zemes jautājuma vēsturē ar to panākts noslēgums un jauns sākums," sacīja Mnangagva.
"Process, kas mūs noveda līdz šim notikumam, ir vienlīdz vēsturisks, kā arī tas ir jauns apstiprinājums neatgriezeniskumam attiecībā uz zemi, kā arī simbols mūsu saistībām pret konstitucionalitāti, cieņai pret likuma varu un īpašuma tiesībām," viņš sacīja.