Pētnieki, izmantojot 22 dažādus klimata pārmaiņu modeļus, prognozēja, ka vasaras nākotnē būs nepieredzēti un bīstami karstas. Ik gadu līdz pat 21. gadsimta beigām 58% pasaules valstu tiks uzstādīti jauni karstuma rekordi. Visskarbāk to izjutīs mazas salas un attīstības valstis.
67% mazattīstīto valstu un 68% mazattīstīto salu piedzīvos viskrasāko temperatūras kāpumu vasaras periodā. Šī tendence ir cieši saistīta ar globālo sasilšanu un siltumnīcas efektu pastiprinošo gāzu emisijām.
Jau tagad varam novērot temperatūras paaugstināšanos vasarās un, lai gan līdz šim nav pierādīts, ka temperatūras paaugstināšanās ir vienmērīga visā pasaulē, pētījumi atklāj, ka pasaules valstīs vispārīgi vasaras periodos karstums palielinās. Kopš 1975. gada Zemes virsmas temperatūra ir augusi par 1,5 līdz 1,8 grādiem pēc Celsija skalas.
Atsaucoties uz ASV Slimību kontroles un profilakses centriem, karstuma viļņi nākotnē būs nāvējoši, izraisot karstuma dūrienus, elpošanas problēmas, astmas saasināšanos un nieru problēmas.
Tāpat tiek ziņots arī par to, ka, gaisa kvalitātei karstuma dēļ pasliktinoties, arī ūdens kvalitāte kļūs sliktāka, būs grūtāk kopt un audzēt pārtiku, līdz ar to paaugstināsies bada risks, vēsta CNN.
2014. gadā Pasaules veselības organizācija informēja, ka katru gadu no 2030. līdz 2050. gadam mirs aptuveni 250 tūkstoši cilvēku, tomēr pēdējo gadu pētījumi ieskicē, ka šī prognoze varētu būt visai piesardzīga.
Es
He
Čukča