"Zelenskis izmisīgi cenšas mainīt priekšstatu, ka Ukraina karā zaudē. Panākumi Melnajā jūrā un cīņā ar Krievijas spēkiem Krimā nesaņem pasaules uzmanību, kad viņa valsts armija lēnām, bet neatlaidīgi tiek izspiesta no aizvien lielākas teritorijas Ukrainas austrumos. Zelenskis cenšas atrast veidu, kā apturēt vai mainīt šo dinamiku. Šī stratēģiskā militārā izvēle lielā mērā atbilst viņa stilam - drosmīga un riskanta," teikts publikācijā, kuras autors ir bijušais Londonas Karaliskā apvienoto bruņoto dienestu institūta (RUSI) direktors, profesors Maikls Klārks.
Rakstā uzsvērts, ka tas patiešām ir drosmīgs solis.
"Kopš 1941.gada Maskava nav pieredzējusi neviena savas teritorijas metra ieņemšanu. Attēli no Kurskas apgabala šokēs Krievijas sabiedrību, un Kremlim var būt grūti tikt galā ar šo efektu. Arī dažiem Rietumu līderiem tas radīs nelabumu, jo tagad Krievijas iekšienē tiek izmantoti NATO sauszemes tehnikas elementi - pārkāpts vēl viens slieksnis," raksta Klārks.
Ir pazīmes, kas liecina, ka Kijiva ir nopietni noskaņota - iebrukumā Krievijā ir iesaistīti 6000 līdz 10 000 karavīru no 22. un 88.mehanizētajām brigādem un 80.gaisa desanta brigādes.
"Ukrainas armija acīmredzot plāno noturēties un cīnīties pašas izveidotajā "katlā", kuru vēl var pastiprināt. (..) Kijiva, visticamāk, ir gatava riskēt ar vērtīgajiem karavīriem un tehniku, lai šeit iegūtu kaut kādas pozīcijas," teikts "Sunday Times" publikācijā.