Kā aģentūru LETA informēja ĀM, ceturtdien un piektdien Zalcburgā, Austrijā, Kalniņa-Lukaševica pēc Austrijas Eiropas Savienības (ES) un konstitūcijas lietu ministres Karolīnas Edštadleres ielūguma piedalījās seminārā par krīžu pārvarēšanas modeļiem, ES institūciju stiprināšanu un pilsoņu izvirzītajiem problēmjautājumiem.
Ņemot vērā pastāvošos izaicinājumus, ko izraisījusi Krievijas agresija Ukrainā un Covid-19 pandēmija, dalībnieki diskutēja un apmainījās viedokļiem par to, kā stiprināt Eiropas institūcijas, lai sekmētu to noturību un drošību pašreizējo un nākotnes krīžu apstākļos.
Uzrunājot klātesošos, parlamentārā sekretāre akcentēja turpmākās palīdzības nozīmi Ukrainai. Viņa norādīja, ka Ukrainā ziemā trūks pieeja drošām un siltām dzīvesvietām. Tāpat pieaug iekšēji pārvietoto personu skaits, kam nepieciešams patvērums. Daudzi mājokļi ir cietuši Krievijas uzbrukumu rezultātā.
Pēc ĀM parlamentārās sekretāres paustā, ir steidzami jāmobilizē papildu starptautiskie resursi, lai cilvēki Ukrainā ziemā nepaliktu bez ziemas apstākļiem droša patvēruma. Viņa arīdzan norādīja, ka patlaban pieejamais starptautiskais atbalsts un finansējums šai jomā ir nepietiekams.
ĀM parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka ir svarīgi vērst starptautiskās sabiedrības uzmanību uz Krievijas izraisītās humānās krīzes mērogu. Cilvēku skaits, kam nepieciešama palīdzība Ukrainā, sasniedzis 18 miljonus.
"Ir jāpieņem lēmumi par papildu sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju. ES ir jāpastiprina pret Krieviju vērstie ierobežojošie pasākumi," pauda Kalniņa-Lukaševica, diskusijā uzsverot, ka Ukrainai ir jāuzvar šajā karā. Viņa arī norādīja, ka Ukrainai jāsniedz viss nepieciešamais atbalsts - militārais, humānais, finansiālais un politiskais.
ĀM parlamentārā sekretāre akcentēj - lai atbalstītu Ukrainu, nepieciešama vienota un spēcīga ES. Sniedzot maksimālu atbalstu Ukrainai, vienlaikus ir jāspēj stiprināt likuma varu, jāturpina ES paplašināšanās process un jāuzlabo ES institūciju darba efektivitāte.