Kopumā to atbalsta aptaujāto 60% ES iedzīvotāju, 10% uzskata, ka Lielbritānijai jāizstājas no ES, bet 30% aptaujas dalībnieku šajā jautājumā nav viedokļa, liecina britu medija The Sun publicētās aptaujas rezultāti. Aptauju pasūtījis kādreizējais politiķis, britu premjera Deivida Kamerona pārstāvētās Konservatīvās partijas biedrs lords Maikls Eškrofts.
Tās laikā viedoklis vaicāts 28 720 visu 28 ES valstu iedzīvotājiem, tādējādi nostājoties vienā pusē ar Lielbritānijas premjeru Deividu Kameronu, kurš solījis atbalstī Lielbritānijas neizstāšanos no ES, ja tiks akceptētas šīs valsts prasības ES blokam.
Aptaujā noskaidrojies, ka atbalstu Lielbritānijas palikšanai ES pauduši 58% Latvijā aptaujāto, bet 9% bijuši pret.
Tāpat aptaujā atklājies, ka Lielbritānija ir otrā populārākā ES valsts aiz Zviedrijas, turpmākajās vietās atstājot Dāniju, Austriju un Somiju, savukārt par piecām nepopulārākajām valstīm ar ES pilsoņiem atzītas Slovākija, Slovēnija, Lietuva, Bulgārija un Rumānija.
Lielbritānija arīdzan atzīta par trešo ietekmīgāko ES valsti (pēc Francijas un Vācijas).
Lielbritānijas izvirzījusi ES reformu prasības, kas ietver garantijas ES valstīm, kuras nav eirozonā, lielāku konkurenci, Lielbritānijas tiesības nebūt par daļu no "aizvien ciešākas savienības" un sociālā atbalsta samazināšanu imigrantiem no ES dalībvalstīm.
Īpaši pretrunīgi ES ir uztverta britu vēlme līdz četriem gadiem ierobežot sociālo atbalstu imigrantiem no ES dalībvalstīm.
Kamerons ir solījis līdz 2017.gadam sarīkot referendumu par valsts dalību ES, bet referendums, domājams, notiks jau šovasar. Premjers ir solījis atbalstīt valsts palikšanu ES, ja Lielbritānijai izdosies vienoties ar bloku par vēlamajām reformām.
ES līderi 18. un 19.februārī pulcēsies uz samitu Briselē, kur cer panākt vienošanos reformu jautājumā.