Informāciju par iespējamo ķīmisko ieroču pielietošanu Sīrijā ANO iesniedza Lielbritānija, Francija un ASV. Incidenti, par kuriem pieejami dati, notikuši laika posmā no decembra līdz maijam.
Lielbritānijas un ASV sniegtās ziņas liecina par desmit atsevišķiem incidentiem, skaidroja kāds ANO diplomāts. "Amerikāņu un britu [informācija] daļēji pārklājas, taču kopumā ir desmit atsevišķi incidenti, kuros režīms, šķiet, pielietojis ķīmiskos ieročus," norādīja diplomāts, kurš vēlējās saglabāt anonimitāti. Par Francijas sniegtajiem datiem pašlaik pieejama skopa informācija.
Taču visas rietumvalstis norāda, ka to rīcībā nav pierādījumu, ka ķīmiskos ieročus būtu izmantojuši Sīrijas nemiernieki. Sākotnēji Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms aicināja ANO veikt izmeklēšanu un ķīmisko ieroču izmantošanā apsūdzēja nemierniekus. Taču Damaska atteikusies ļaut ANO izmeklētājiem veikt nepieciešamās pārbaudes.
Asiņainais konflikts Sīrijā aizsākās 2011.gada martā, un līdz šim tas izdzēsis jau vairāk nekā 100 000 cilvēku dzīvību, trešdien paziņoja Londonā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija Syrian Observatory for Human Rights (SOHR). Kopš konflikta sākuma pirms vairāk nekā diviem gadiem SOHR dokumentējusi 100 191 cilvēka nāvi. Šai laikā dzīvību zaudējis 36 661 mierīgais iedzīvotājs, tai skaitā vairāk nekā 3000 sieviešu un 5000 bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem. Nemiernieku pusē krituši 18 072 kaujinieki, bet režīma pusē - vismaz 25 407 armijas karavīri, 17 311 režīmam lojālie kaujinieki un 169 Libānas šiītu kustības Hizbollah kaujinieki. Vēl 2571 cilvēka mirstīgās atliekas līdz 24.jūnijam nebija identificētas.