Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā +2 °C
Sniega pārslas
Piektdiena, 10. janvāris
Tatjana, Dorisa

Bijusī ministre aicina rīkot vēl vienu Brexit referendumu

Bijusī Lielbritānijas izglītības ministre Džastina Grīninga pirmdien aicinājusi sarīkot vēl vienu referendumu, lai izkļūtu no parlamentārā strupceļa, ko radījis premjerministres Terēzas Mejas priekšlikumu pēc Brexit veidot jaunu brīvās tirdzniecības zonu ar Eiropas Savienību (ES).

Grīninga, kas valdību pameta janvārī, norādījusi, ka Mejas stratēģija neapmierina nedz tos, kas vēlas saraut saites ar ES, nedz tos, kas iestājas pret Brexit.

Viņa uzsvērusi, ka tie briti, kas balsoja pret izstāšanos, tiek spiesti aiziet no ES tādas vienošanās vārdā, kas liks Lielbritānijai joprojām pakļauties daudzām bloka tiesību normām, nespējot tās vairs nekādi ietekmēt.

Savukārt tiem britiem, kas balsoja par Brexit, Meja nepiedāvā nepārprotamu norobežošanos no ES, ko tie vēlējās.

Valdība par Mejas piedāvāto izstāšanās sarunu stratēģiju vienojās jūlija sākumā, taču jau divas dienas vēlāk kabinetu pameta divi no ietekmīgākajiem ministriem – ārlietu ministrs Boriss Džonsons un Brexit ministrs Deivids Deiviss.

Tagad Meju gaida ar šo stratēģiju neapmierināto deputātu dumpis pašas vadītās Konservatīvās partijas rindās, parlamentam pirmdien balsojot par grozījumiem valdības piedāvātajā likumprojektā par muitas režīmu pēc Brexit.

Meja mudinājusi neapmierinātos deputātus tomēr atbalstīt viņu, brīdinot, ka pretējā gadījumā Brexit varētu vispār nebūt.

Savukārt Grīninga norādījusi, ka šķelšanos gan toriju rindās, gan opozīcijā esošo leiboristu frakcijā iespējams novērst vienīgi ar jaunu referendumu, dodot iespēju pilsoņiem izvēlēties starp Mejas piedāvāto ceļu, stingro “Breksitu”, aizejot no ES bez vienošanās, un palikšanu blokā.

"Vienīgais risinājums ir izņemt galīgo lēmumu par Brexit no strupceļā nonākušo politiķu rokām (..) un atdot to atkal tautai," norādījusi Grīninga.

Top komentāri

pesionārs
p
Prātīga dāma.Jauns referendums tiešām pieliks punktu .
Vai atkal teātris?
V
Pirms referenduma ES un Anglijas līderi bija sarīkojuši teātri - Kamerons stāstīja, cik varonīgi viņš cīnījās ar ES un izcīnījis Anglijai labus noteikumus, ka var droši palikt ES. Vēlāk gan žurnālisti ir atklājuši, ka laikā, kad šī smagā "cīņa" ir notikusi, Merkele viena ēda vakariņas kādā Briseles kafejnīcā, bet daudzu citu ES valstu līderi laimīgi gulēja savos viesnīcu numuriņos. Nekādas cīņas nebija, viss bija iepriekš sarunāts, lai maldinātu britus. Un kas notiek tagad? Atkal divus gadus britiem skalo smadzenes, lai brīdī, kas uzskalojums ir pietiekami liels, vēlreiz sarīkotu referendumu? Norvēģiem vairākkārt rīkoja referendumu, bet ES viņi tā arī nav iestājušies. Dāņiem tika rīkoti referendumi, lai pievienotos eiro, bet dāni katru reizi ir pret. Franči referendumā ir nobalsojuši pret ES konstitūciju, tagad frančiem referendumi ir aizliegti. "Demokrātija" Briseles gaumē. Bet Junkers taču reibumā to pat ir izpļāpājis, ka nekādas demokrātijas te nedrīkst būt.
Ārpolitikasskripalizācija
Ā
IEKŠPOLITIKAS SKRIPALIZĀCIJA NEPIETIEKAMA
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits