Grīninga, kas valdību pameta janvārī, norādījusi, ka Mejas stratēģija neapmierina nedz tos, kas vēlas saraut saites ar ES, nedz tos, kas iestājas pret Brexit.
Viņa uzsvērusi, ka tie briti, kas balsoja pret izstāšanos, tiek spiesti aiziet no ES tādas vienošanās vārdā, kas liks Lielbritānijai joprojām pakļauties daudzām bloka tiesību normām, nespējot tās vairs nekādi ietekmēt.
Savukārt tiem britiem, kas balsoja par Brexit, Meja nepiedāvā nepārprotamu norobežošanos no ES, ko tie vēlējās.
Valdība par Mejas piedāvāto izstāšanās sarunu stratēģiju vienojās jūlija sākumā, taču jau divas dienas vēlāk kabinetu pameta divi no ietekmīgākajiem ministriem – ārlietu ministrs Boriss Džonsons un Brexit ministrs Deivids Deiviss.
Tagad Meju gaida ar šo stratēģiju neapmierināto deputātu dumpis pašas vadītās Konservatīvās partijas rindās, parlamentam pirmdien balsojot par grozījumiem valdības piedāvātajā likumprojektā par muitas režīmu pēc Brexit.
Meja mudinājusi neapmierinātos deputātus tomēr atbalstīt viņu, brīdinot, ka pretējā gadījumā Brexit varētu vispār nebūt.
Savukārt Grīninga norādījusi, ka šķelšanos gan toriju rindās, gan opozīcijā esošo leiboristu frakcijā iespējams novērst vienīgi ar jaunu referendumu, dodot iespēju pilsoņiem izvēlēties starp Mejas piedāvāto ceļu, stingro “Breksitu”, aizejot no ES bez vienošanās, un palikšanu blokā.
"Vienīgais risinājums ir izņemt galīgo lēmumu par Brexit no strupceļā nonākušo politiķu rokām (..) un atdot to atkal tautai," norādījusi Grīninga.
pesionārs
Vai atkal teātris?
Ārpolitikasskripalizācija