Lēmums aiziet no Eiropas valstu saimes mazinātu Lielbritānijas ietekmi pasaulē, pārliecināts bijušais valdības vadītājs, kas Lielbritānijas premjerministra amatu ieņēma no 1997. līdz 2007.gadam.
"Ja mēs vēlamies izmantot savu ietekmi un varu pasaulē, kādēļ gan mums būtu jāgrib atsvešināties no lielākās politiskās savienības un ekonomiskā tirgus pie mūsu namdurvīm?" piedaloties BBC raidījumā Andrew Marr Show retoriski vaicājis politiķis. "Mēs esam neskaidrā situācijā. Viņi [ļaudis Eiropā] man vaicā, vai Lielbritānija izstāsies no Eiropas. Es šobrīd uz šo jautājumu nevaru atbildēt."
Jau ziņots, ka Kemerons 23.janvārī, uzstājoties ar ilgi gaidīto un vairākkārt atlikto runu par valsts attiecībām ar ES, solīja sarīkot referendumu līdz 2017.gadam, ja viņa partija uzvarēs nākamajās vēlēšanās, kas gaidāmas 2015.gadā.
Ja Kemerona solītais referendums par dalību ES tiktu rīkots šodien, briti nobalsotu par izstāšanos no ES, liecina laikraksta The Times publiskotā aptauja. Pēc laikraksta pasūtījuma veiktajā sabiedriskās domas pētniecības organizācijas Populus aptaujā 40% britu atzina, ka balsotu par Lielbritānijas izstāšanos no ES, bet 37% sacīja, ka balsotu par palikšanu blokā. 23% aptaujāto nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.