"Ja mūsu Krievijas kolēģi piekritīs, ka viņu lidojumi tiek inspicēti Bulgārijas lidostā, mēs dosim viņiem atļauju," žurnālistiem sacīja Bulgārijas ārlietu ministrs Daniels Mitovs.
Dienu iepriekš NATO un Bulgārija apstiprināja, ka tā pagājušajā nedēļā atteikusi nekonkrētam skaitam Krievijas lidmašīnu šķērsot tās gaisa telpu, izraisot Maskavas neapmierinātību.
No Krievijas puses pagaidām reakcijas uz Mitova paziņojumu nav.
Otrdien Maskava pieprasīja paskaidrojumus no Bulgārijas un Atēnām, liekot domāt, ka abas valstis liegušas Krievijai izmantot to gaisa telpu.
Lai arī Grieķija apliecināja, ka saņēmusi no Vašingtonas lūgumu liegt divām Krievijas lidmašīnām šķērsot tās gaisa telpu no 1. līdz 24.septembrim, tā norādīja, ka Maskava izvēlējusies citu maršrutu.
Vašingtona izteikusi satraukumu par ziņām, ka Maskava varētu pastiprināt militāro atbalstu Sīrijas prezidentam Bašaram Al Asadam un nosūtījusi militāro izlūku komandu uz kara plosīto valsti.
Trešdien Atēnas noraidīja jebkādas nesaskaņas ar Maskavu, paziņojot, ka "nekādu nepatiku vai jebkādus citus negatīvus komentārus neviens nav izteicis".
Mitovs sacīja, ka Eiropas Padome ir noteikusi ierobežojumus noteiktu preču un pakalpojumu piegādei Sīrijai, kurus visām ES valstīm jāievēro.
"Mums bija pietiekami daudz informācijas, kas lika mums domāt, ka ir neatbilstība starp norādīto lidojuma mērķi un tā patieso kravu, kas nozīmēja, ka mēs nevarējām dot atļauju," sacīja Mitovs.
Bulgārijas un Grieķijas gaisa telpas izmantošana ļauj Krievijas lidmašīnām, lidojot uz Sīriju, nešķērsot Turciju un Irānu.
Turcijas militārās lidmašīnas 2012.gadā lika nolaisties un pārmeklēja pasažieru lidmašīnu no Maskavas uz Damasku, jo bija aizdomas, ka tā ved tādu aprīkojumu, ko aizliedz civilās aviācijas noteikumi.