Kā viltus ziņu piemērs tiek minēta kāda novērošanas kameru fiksēta bandu savstarpējā izrēķināšanās. Tur jaunieši iesaistās konfliktā, kura rezultātā tiek piekauta arī kāda meitene. Video nonāca publiskajā telpā, un to nekavējās izmantot pret imigrāciju vērstie aktīvisti. Facebook lapa Never Again Canada apgalvoja, ka video redzami "musulmaņu imigranti, kas kaut kur Eiropā cenšas izvarot meiteni".
Ieraksts Facebook lapā nonāca arī Čehijas Iekšlietu ministrijas darbinieku redzeslokā, un Kiberterorisma un hibrīddraudu apkarošanas centra vadītājs Dāvids Čovaņecs video atpazina acumirklī. Incidents tik tiešām notika "kaut kur Eiropā", kā apgalvots ierakstā Facebook, precīzāk - Prāgā. Taču jaunieši, kuri video redzamajā kautiņā uzbrūk meitenei, nav vis imigranti, bet gados jauni Čehijas pilsoņi, kuri saistīti ar vietējiem narkotirgoņu grupējumiem.
Jaundibinātais centrs strādā pēc principa - lai kāda publikācija vai cita veida informācija nonāktu centra vietnē un tiktu atzīmēta kā maldinoša vai izdomāta, tai jāatbilst trim kritērijiem. Proti, ekspertiem jārod atbildes uz šiem jautājumiem - vai ziņa ir dezinformācija; vai ir pieejami skaidri fakti, kas to pierāda; vai publikācijas saturs potenciāli var radīt draudus valsts iekšējai drošībai?
Čovaņecs norādīja, ka augstāk minētajā gadījumā atbilde uz visiem trim jautājumiem bija apstiprinoša, tāpēc ziņa iekļauta centra vietnē atmaskoto viltus ziņu sarakstā.
.@NvrAgainCanada šíří #hoax o pokusu „muslimských imigrantů“ znásilnit dívku „kdesi v Evropě”. Fakta zde: https://t.co/IYBhOIaiti. pic.twitter.com/66w1XeLZWC
— CTHH MV (@CTHH_MV) December 22, 2016
Hibrīddraudu apkarošanas centrs, kurā darbojas 15 eksperti, izveidots pērn decembrī. Čehijas amatpersonas bažījas, ka lielu daļu viltus vai maldinošā satura ražo Kremļa nolīgti "troļļi", lai ietekmētu vēlēšanu norisi Eiropas valstīs, tomēr centra speciālistu uzdevums nebūs analizēt ziņu izcelsmes avotu, vien izvērtēt katra konkrētā maldinošā materiāla radītos riskus un informēt sabiedrību, ka tajā paustais nav patiesība.