Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Viltus ziņas

Ģirģens iesniedz izskatīšanai Saeimā likumprojektus viltus ziņu apkarošanai

Trešdien, 27. maijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens iesniedza politiskās partijas KPV LV Saeimas frakcijai sagatavotus grozījumu ierosinājumus divos likumos – likumā Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem un likumā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums - lai veicinātu viltus ziņu apkarošanu Latvijā. Grozījumi ir izstrādāti iekšlietu ministra pavasara sākumā sasauktās darba grupas viltus ziņu apkarošanai rezultātā, pēc kā iesaistītās iestādes sniedza savus priekšlikumus, informē ministra padomniece Beata Jonite.

Melu tvertne: Levits bez izglītības grib kļūt par otro Kārli Ulmani?

Portālā polezno.lv, kurā, kā vēstīts tā mājaslapā, "katru dienu tiek publicētas jaunākās Latvijas un pasaules ziņas, noderīgi un izklaidējoši materiāli" un kurā tā apmeklētāji mudināti "iedvesmoties un būt informēti", izplatīta dezinformācija par Latvijas prezidenta Egila Levita iegūto izglītību. Aprīļa vidū portālā publicētajā materiālā apgalvots, ka Levitam ir tikai desmit klašu izglītība un viņš nav absolvējis Hamburgas Universitāti. Savukārt Krievijas propagandas medija Sputnik lapā sputniknewslv.com maldinošajā ziņā uzsvērts, ka rosinājums atjaunot Satversmes 81.pantu, liecinot "par Levita vēlmi koncentrēt savās rokās lielu varu, ejot Kārļa Ulmaņa pēdās".

Melu tvertne: Brīnumzāles un Raimonds Pauls

Globālās jaunā koronavīrusa pandēmijas laikā savu darbu aktīvi atsākuši dažādu melu ziņu un klikšķu ēsmu radītāji. Šie "biznesmeņi", izmantojot cilvēku bažas par veselību, mēģina palielināt apmeklējumu savām interneta vietnēm un, iespējams, nopelnīt. Piedāvājam trīs piemērus viltus ziņām, kas izmanto tipiskus uzmanības piesaistīšanas paņēmienus. Šīs ziņas atbilst kategorijām Māņi par veselību un Šokējoši.

Krievija vaino čehu medijus viltus ziņu izplatīšanā

Pēc Prāgas lēmuma aizvākt Padomju Savienības Otrā pasaules kara laika ģenerāļa statuju pēdējos mēnešos ievērojami pasliktinājušās Krievijas un Čehijas attiecības. Čehu mediji vēsta par iespējamu plānotu galvaspilsētas amatpersonu slepkavību un kiberuzbrukumu sēriju. Savukārt Kremlis sev ierastā manierē noliedz visas apsūdzības un apvaino medijus viltus ziņu izplatīšanā.

AM saņēmusi viltus ziņu par NATO karavīru izvešanu no Lietuvas

Aizsardzības ministrija ir saņēmusi viltus ziņu, kurā e-pasta vēstules veidā pārsūtīta it kā NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga parakstīta vēstule Lietuvas aizsardzības ministram Raimundam Karoblim par NATO spēku izvešanu, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide