"Ņemot vērā pašlaik pieejamos datus, nav steidzamas vajadzības injicēt vakcīnu papildu devas pilnībā vakcinētiem sabiedrības pārstāvjiem kopumā," norādīja ECDC.
Taču ECDC paziņojumā teikts, ka ir atšķirība "starp balstvakcinācijas devām cilvēkiem, kuriem bijusi adekvāta reakcija uz pamatvakcināciju un papildu devām tiem, kuriem ir novājinātas imūnsistēmas un kuriem reakcija nav bijusi adekvāta".
Cilvēkiem ar īpaši novājinātu imūnsistēmu papildu devu piedāvāšanu "vajadzētu apsvērt jau tagad", uzsvēra ECDC.
"Visas vakcīnas, kuras ir apstiprinātas Eiropas Savienībā/Eiropas Ekonomikas zonā, sniedz augstu aizsardzību pret ar Covid-19 saistītu hospitalizāciju, smagu saslimšanu un nāvi, tomēr viens no trim pieaugušajiem vecumā no 18 gadiem Eiropas Savienībā/Eiropas Ekonomikas zonā pašlaik nav pilnībā vakcinēts," piebilsts ECDC paziņojumā.
Pašlaik lietošanai Eiropas Savienībā un arī Latvijā ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca un Johnson&Johnson ražotās.
Jau vēstīts, ka Latvijas Imunizācijas valsts padome šonedēļ ieteica papildu jeb balstvakcinācijas devu pret Covid-19 potēt pacientiem ar ļoti novājinātu veselību, proti, personām, kas pielīdzināmas slimības vai terapijas izraisītas augstas imūnsupresijas pacientiem. Imunizācijas valsts padome arī secinājusi, ka plašas sabiedrības vakcinācija ar papildu devu šobrīd vēl nav zinātniski pamatota.
Savukārt Lietuvā Covid-19 vakcīnas papildu devu plānots piedāvāt visai sabiedrībai, sākot no vecāka gadagājuma cilvēkiem un prioritārajām iedzīvotāju grupām, trešdien paziņoja veselības ministra vietniece Živile Simonaitīte.
Tikmēr Izraēlā jau tagad visi iedzīvotāji no 12 gadu vecuma var saņemt Covid-19 vakcīnas papildu devu.
ASV visi pieaugušie iedzīvotāji no 20.septembra varēs sākt saņemt Pfizer/BioNTech un Moderna vakcīnu trešo devu, paziņojis prezidents Džo Baidens.