Zemākā gaisa temperatūra, -40 grādu, trešdienas rītā reģistrēta kalnos Norvēģijas dienviddaļā. Zem -30 grādiem termometra stabiņš noslīdējis arī vietām Krievijā, Somijā, Zviedrijā un Alpu kalnos.
Lielākais skaits temperatūras rekordu ir Rietumeiropā, kur arktisks aukstums ieplūst reti. Tajā skaitā Francijā reģionos ap Parīzi sals pastiprinājies līdz -10 grādiem, arī Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas apkaimē gaisa temperatūra noslīdējusi līdz -11 grādiem, Itālijā pat Vidusjūras piekrastē reģistrēts sals līdz -9 grādiem.
Pēdējo dienu laikā Eiropā kopumā pārspēti vairāki simti aukstuma rekordu. Lielākajā daļā valstu spēkā sinoptiķu brīdinājumi par salu un sniegu. Atbilstoši Meteoalarm datiem visaugstākās pakāpes jeb sarkanais brīdinājums par anomāli zemu gaisa temperatūru trešdien spēkā Horvātijā, bet ceturtdien tas izsludināts Serbijā, kur gaidāma temperatūras pazemināšanās zem -15 grādiem.
Vietām Itālijā, Vācijā, Spānijas un Portugāles ziemeļos, Francijas dienvidos, kā arī Īrijā un Lielbritānijā spēkā oranžās krāsas brīdinājums par snigšanu un apledojušiem ceļiem.
Tuvākajās dienās dažviet Britu salās var uzsnigt pat vairāki desmiti centimetru sniega - iespējams spēcīgākais sniegputenis pēdējo 35 gadu laikā, brīdina vietējie sinoptiķi.
Marta sākumā no dienvidrietumiem Eiropā pakāpeniski ieplūdīs siltāks un mitrāks gaiss, daudzviet Dienvideiropā gaidāmas spēcīgas lietusgāzes, visvairāk nokrišņu būs Portugālē un Spānijā, liecina Global Forecast System prognoze.