Aizvien nav pārliecības, ka līdz noteiktajam Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb Brexit datumam – 2019. gada 30. martam – stāsies spēkā ratificētā vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos, norādījusi EK, tāpēc dalībvalstis mudinātas rēķināties ar nepieciešamību uzņemties atbildību par katras valsts specifisko situāciju. Tomēr jāatceras, ka pēc šī datuma būs teju divus gadus garš pārejas posms un Lielbritānijā darbosies ES likumi.
16 lappušu garā ziņojumā EK brīdinājusi par garām rindām uz valstu robežām un ostās, aviosatiksmes traucējumiem un jauniem ierobežojumiem datu pārvietošanai, ja netiks panākta vienošanās starp Londonu un Briseli, raksta Sky News.
Today, we published a Communication on preparing for the UK's withdrawal from the EU. As #Brexit will have repercussions for citizens, businesses and administrations, we call on EU countries and private parties to step up preparations for all scenarios → https://t.co/55aJ4mW352 pic.twitter.com/4z0JFPQv3p
— European Commission ?? (@EU_Commission) July 19, 2018
Lielbritānijas valdība 7. jūlijā apstiprināja plānu, kura nolūks ir izveidot brīvās tirdzniecības zonu ar ES pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no bloka. Pēc tam no amata atkāpās Lielbritānijas Brexit ministrs Deivids Deiviss un ārlietu ministrs Boriss Džonsons, kuri nepiekrita valdības apstiprinātajai Londonas nostājai izstāšanās sarunās ar ES.
Džonsons paudis, ka Brexit sarunas starp Londonu un Briseli aizgājušas atšķirīgu ceļu no tā, ko 2016. gadā atbalstīja 52% referenduma dalībnieku.
"Dienas" ziņu īpatnības
Phe
Hmm