Savukārt šā gada 11. septembrī 528 eiroparlamentārieši atbalstīja vēl vienu rezolūciju, kurā vēstīts ka "visi parlamentu, tostarp Eiropas Parlamenta, darbinieki un deputāti būtu obligāti jāapmāca par seksuālās un psiholoģiskās vardarbības tematiem."
Neleģislatīvā rezolūcija mudina dalībvalstīm, to parlamentiem un valsts iestādēm, vietvarām, darba devējiem un arodbiedrībām izprast šķēršļus, kas šobrīd traucē seksuālās vardarbības upuriem ziņot par pāridarījumu darba vietā, un piedāvāt šiem cilvēkiem atbalstu, piemēram, iespēju anonīmi ziņot par pārkāpumu, nebaidoties par atmaksu.
Apmācību kurss, kurā šobrīd piekrituši iesaistīties 19 eiroparlamentārieši, gan ir tikai izmēģinājums, lai saprastu, kā labāk šādas apmācības organizēt nākotnē, tomēr EUObserver norāda, ka šāds kontrasts starp rezolūciju atbalstītājiem un tiem, kas gatavi uzreiz pildīt rezolūcijās pausto un paši sākt apmācību, ir visnotaļ krass.
Aicinājums eiroparlamentāriešiem iesaistīties izmēģinājuma kursā tika nosūtīts e-pastā 9. oktobrī, piedāvājot sešus dažādus iespējamos laika logus - divus šodien, 7. novembra trešdienā, un četrus šā gada decembrī.
Aicinājuma e-pastā tika vēstīts: "Eiropas Parlaments apņēmies kļūt par darba vietu, kurā cīnās pret nepieņemamu uzvedību, tostarp seksuālu un psiholoģisku vardarbību. Ja jūs uzskatāt, ka arī jums ir loma šī mērķa sasniegšanā, piesakieties apmācību kursam, kas speciāli izstrādāts Eiropas Parlamenta deputātiem. Būdami dalībnieki, jūs varēsiet iesaistīties un uzlabot apmācību kursu, kuru attiecīgi nākotnē piedāvās iziet visiem eiroparlamentāriešiem."
Eiropas Parlamenta preses dienestā izdevumam EUObserver norādīja, ka kursā deputātiem mācīs atpazīt un cīnīties pret visa veida vardarbību darba vietā, ne tikai pret seksuālu uzmākšanos.
Otrdien, 6. novembrī, tika nosūtīts atgādinājuma e-pasts, atkārtoti mudinot pieteikties, tomēr atsaucība nav bijusi pārāk liela.
Apmācību kurss ieviests pēc 2017. gadā pieņemtās rezolūcijas, kas savukārt tapa pēc #MeToo kustības rašanās.
bet
TrollisJT
dumdum