Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropas Parlaments

EP deputāti aicina ES Padomi nosodīt pasākumus, kas apdraud sieviešu tiesības

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā aicina Eiropas Savienības (ES) Padomi nodrošināt vienotu ES nostāju un pretoties nelabvēlīgai attieksmei pret dzimumu līdztiesību, kā arī nosodīt visus pasākumus, kas apdraud sieviešu tiesības, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Eiropas politikā aizvien dominē vīrieši, tomēr sieviešu līdzdalība pieaug

Vasarā Eiropas Parlaments (EP) par pirmo sievieti Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja amatā ievēlēja bijušo Vācijas aizsardzības ministri Urzulu fon der Leienu. Kandidējot uz Eiropas Savienības augstāko amatu, Leiena norādīja, ka viena no viņas prioritātēm ir dzimumu paritāte EK sastāvā, ko veido 27 komisāri (bez Lielbritānijas). EP šonedēļ apstiprināja jauno EK sastāvu, kas oficiāli darbu sāks 1. decembrī. Jaunajā EK būs 12 sievietes, ieskaitot Leienu. Tas ir rekordliels sieviešu skaits EK komisāru sastāvā.

Laiks meklēt kompromisus

Tiek plānots, ka jau drīzumā – 27. novembra plenārsēdē – Eiropas Parlaments (EP) varētu balsot par jaunās Eiropas Komisijas (EK) apstiprināšanu, sacīts EP izplatītajā informācijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide