Viņš uzskata, ka ES nestrādā pietiekami efektīvi, un šo problēmu iespējams risināt samazinot amatpersonu skaitu EK. "Vai mums tiešām ir vajadzīgi 28 komisāri un septiņi viceprezidenti, sākot ar Valdi Dombrovski un beidzot ar Andrusu Ansipu? Tas pats ir Luksemburgā, kur katrai valstij ir savs auditors. Pārsvarā tie visi ir bijušie politiķi, kuriem tur piemeklētas siltas vietiņas," ir pārliecināts eiroparlamentārietis.
Brīžos, kad eiroparlamentārieši par šo problēmu runā EP, tas tiek uzskatīts par ļoti delikātu jautājumu, jo tā risināšanai vajag izmaiņas Lisabonas līgumā, skaidro deputāts. Viņš norāda, ka, runājot par šo jautājumu, ir ļoti viegli izpelnīties eiroskeptiķa slavu un dzirdēt deputātus sakām, ka tie ir centieni iznīcināt ES institūcijas.
"Nē, mēs nevēlamies neko iznīcināt! Mēs vēlamies aizdomāties par to, vai tiešām darām visu pareizi," piebilst Tarands.
Pēc viņa domām, par ES "konstrukcijas smagumu" un institucionālu paralīzi liecina tas, ka ES vairs nav tālu no Grexit jeb Grieķijas izstāšanās no ES, jo Grieķijas ekonomika un finanses ir tuvu sabrukumam. Vienlaikus eiroparlamentārietis atgādina, ka piedzīvots arī Brexit.