Vienlaikus EPPA norāda, ka gandrīz 51 000 no viņiem, pamatojoties uz pārbaudītiem datiem, tiek uzskatīti par pazudušiem. "Patiesībā šis skaits ir daudz lielāks," teikts dokumentā. EPPA atzīmē, ka no tiem, kas agrāk atbrīvoti no Krievijas gūsta, trešdaļa joprojām tiek uzskatīta par pazudušiem, "jo Krievijas Federācija pretēji savām starptautiskajām saistībām nav savlaicīgi sniegusi informāciju par viņu likteni".
EPPA uzsvēra, ka, pieņemot rezolūciju, tā vēlas būt "to karagūstekņu un civiliedzīvotāju balss, kas tiek turēti Krievijā vai Ukrainas uz laiku okupētajās teritorijās". Tajā pašā laikā EPPA ir satriekta par starptautisko organizāciju secinājumiem, kas sniedz pierādījumus par Ukrainas karagūstekņu un civiliedzīvotāju sistemātisku spīdzināšanu.
EPPA uzstājīgi aicina Krieviju nodrošināt Starptautiskajai Sarkanā Krusta komitejai un attiecīgajām ANO aģentūrām piekļuvi Ukrainas karagūstekņu un civiliedzīvotāju ieslodzījuma vietām, kā to prasa starptautiskās humānās tiesības.
ANO Cilvēktiesību uzraudzības misija 1.oktobrī publicēja atjauninātu ziņojumu par cilvēktiesību stāvokli Ukrainā. Saskaņā ar šo dokumentu kopš 2023.gada marta Krievijas gūstā spīdzināšanas, sliktu apstākļu vai neatbilstošas medicīniskās aprūpes dēļ ir miruši desmit Ukrainas karavīri un viens medicīnas darbinieks.