Prāga paziņoja, ka 48 stundu laikā valsti jāatstāj 18 Krievijas vēstniecības darbiniekiem, kuriem ir saistība ar ārējo un militāro izlūkošanas dienestu. Aizdomās par sprādziena sarīkošanu tiek turēti tie paši Krievijas militārā izlūkošanas dienesta darbinieki, kurus britu izmeklētāji uzskata par vainīgiem dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumā Solsberijā 2018. gadā.
Čehu izdevums Respekt atgādina, ka sprādziens bruņoto spēku noliktavā, ko 2014. gadā īrēja uzņēmums Imex Group, prasīja divu cilvēku dzīvību. Neoficiāla informācija liecina, ka noliktavā glabātos ieročus bija plānots nogādāt bulgāru uzņēmējam Emilijanam Gebrevam, kurš tos gatavojās piegādāt Ukrainai. Nākamajā gadā E. Gebrevs tika saindēts ar ķīmisku vielu, kas, kā noskaidrojās vēlāk, bija PSRS izstrādāta Novichok grupas inde, līdzīga tai, ar ko mēģināja noindēt Skripaļus.
Krievijas reakcija uz apsūdzībām nepārsteidz. Federācijas padomes Ārlietu komisijas vadītāja vietnieks Vladimirs Džabarovs sarunā ar Interfax tās nosaucis par absurdām un brīdinājis par proporcionālu atbildi, bet Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova sacījusi, ka "Prāga ļoti labi zina, kas seko šāda veida spēlītēm".