"Mēs sagaidām, ka Krievija novērsīs pārkāpumus un trūkumus, par kuriem ziņoja [EDSO vēlēšanu novērotāji], jo tie ir pretrunā ar Krievijas saistībām EDSO un citām tās starptautiskajām saistībām," uzsvērts Mogerīni paziņojumā.
Tajā piebilsts, ka ES neatzīt Krimu par Krievijas daļu, un "tāpēc neatzīst [Krievijas] velēšanu rīkošanu Krimas pussalā".
Jau vēstīts, ka pirmdien publiskotajā EDSO novērotāju misijas ziņojumā uzsvērts, ka svētdien notikušajās Krievijas prezidenta vēlēšanās trūka patiesas kandidātu konkurences.
"Ierobežojumi tādām pamatbrīvībām kā pulcēšanās, biedrošanās un vārda brīvība [..] samazinājusi politiskās iesaistīšanās iespējas, un tādēļ trūka patiesas konkurences," teikts ziņojumā.
Tajā norādīts, ka "plašā un nekritiskā informācija par pašreizējo prezidentu lielākajā daļā plašsaziņas līdzekļu radīja nevienlīdzīgus spēles noteikumus".
Ziņojumā piebilsts, ka tikuši aizturēti vairāki aktīvisti, kuri kritizējuši vēlēšanu nepietiekamo leģitimitāti.
EDSO arī konstatējusi, ka Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) administrējusi vēlēšanu procesu "efektīvi un atklāti", un "balsojums noticis organizēti par spīti trūkumiem saistībā ar balsojuma slepenību un balsu skaitīšanas caurskatāmību".
EDSO uz Krievijas prezidenta vēlēšanām bija nosūtījusi 481 starptautisko novērotāju.
Jau ziņots, ka svētdien notikušajās prezidenta vēlēšanās uzvarējis pašreizējais valsts galva Vladimirs Putins, pēc Centrālās vēlēšanu komisijas datiem, saņemot 76,67% balsu.
Krievijas opozīcijas aktīvisti un nevalstiskās organizācijas ziņo par daudziem pārkāpumiem svētdien notiekošajās prezidenta vēlēšanās. Galvenie minētie pārkāpumi ir fiktīvu biļetenu mešana urnās, kā arī urnu novietošana ārpus videokameru redzamības loka.
REX
zvirbulēns
vai