ES piektdien paziņoja, ka četras no septiņām personām, pret kurām vērsta aktīvu iesaldēšana un ceļošanas aizliegums, ir saistītas ar kapteiņa Rafaela Akostas Arevalo nāvi. Tiek uzskatīts, ka Venecuēlas jūras spēku virsnieks tika spīdzināts, kamēr atradās apcietinājumā.
Tādējādi kopumā ES sankcijas saistībā ar krīzi Venecuēlā vērstas pret 25 cilvēkiem.
ES augstākā pārstāve ārpolitikas un drošības jautājumos Federika Mogerīni sacīja, ka "krīzes reģionālā ietekme ir līdz šim nepieredzēta mēroga, radot nopietnus riskus reģionālajai stabilitātei".
Mogerīni norādīja, ka ES ir gatava paplašināt sankcijas, lai veicinātu politisko pāreju un prezidenta vēlēšanas Venecuēlā. Viņa izteicās, ka sankcijas varētu mīkstināt, ja Venecuēlas krīzes risinājumā būtu vērojams progress.
Venecuēlā turpinās konfrontācija starp kreisi noskaņoto autoritāro prezidentu Nikolasu Maduro un Nacionālas asamblejas spīkeru Huanu Gvaido, kas janvārī sevi pasludināja par prezidenta pienākumu pagaidu izpildītāju un kuru par leģitīmu Venecuēlas valsts pagaidu vadītāju atzinušas aptuveni 50 valstis, arī ASV un daļa Latīņamerikas valstu.
30.aprīlī Gvaido mēģināja rosināt militāru sacelšanos pret Maduro, taču neguva bruņoto spēku atbalstu.
Venecuēlā valda smaga ekonomiskā krīze, un valstī trūkst pirmās nepieciešamības preču, tostarp pārtika un medikamenti.
Irlielāmērāticams