Mišels īsā paziņojumā sestdienas vakarā pēc kabineta sēdes, kurā flāmu nacionālistu partija atkārtoti pauda iebildumus pret paktu, apstiprināja, ka N-VA valdību pamet.
Mišels paziņojumā arī apliecināja, ka grasās doties uz Maroku un paust Beļģijas atbalstu paktam.
Neatklājot tuvākas detaļas attiecībā uz savu valdību, kurai parlamentā vairs nav vairākuma, Mišels norādīja, ka veiks konsultācijas ar likumdevējiem pēc atgriešanās.
N-VA līdz šim bija iekšlietu, imigrācijas un finanšu ministru posteņi.
Mišels ierosinājis, ka šo trīs ministru amatus ieņem divi valsts sekretāri, "lai garantētu kontinuitāti un mūsu institūciju labu funkcionēšanu, un stabilitāti".
Kabineta sēdē sestdien Mišels sacīja, ka svētdien dosies uz Marrākešu, skaidrojot, ka neesot panākts konsenss, lai pārskatītu jautājumu par paktu, vēsta ziņu aģentūra Belga.
Šādi rīkojoties, Mišels faktiski ir izslēdzis N-VA no valdības, preses konferencē pēc sanāksmes sacīja partijas līderis Barts de Vevers.
Federālā parlamenta vēlēšanas Beļģijā notiks 2019.gada maijā.
Lai gan ANO pakts ir nosaukts par juridiski nesaistošu dokumentu, N-VA skaidroja, ka tas tomēr ir pārāk tālejošs un piešķirtu daudz papildu tiesību pat tiem imigrantiem, kas Beļģijā uzturas nelegāli.
Domstarpības par ANO Globālo migrācijas paktu ir satricinājušas arī citu Eiropas valstu valdības. Pagājušonedēļ Slovākijas ārlietu ministrs Miroslavs Lajčāks iesniedza atlūgumu pēc tam, kad Slovākija šo paktu noraidīja.
Paktu ir publiski noraidījušas ASV, Austrālija, Austrija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Itālija, Polija, Slovākija, Šveice, Ungārija. Arī Latvijas Saeima ceturtdien pieņēma rezolūciju, kurā aicina valdību nepievienoties ANO migrācijas paktam.
jautājums
hmm
pret migrāciju