Pēc sarunu trešās kārtas par Lielbritānijas izstāšanās noteikumiem no ES Brisele ceturtdien atkārtoti paziņoja, ka pirms ķeršanās pie nākotnes attiecībām jāpanāk "apmierinošs progress" sarunās par Brexit nosacījumiem, tostarp par šobrīd Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu tiesībām, par "izstāšanās rēķinu" un par robežu starp Ziemeļīriju un Īriju.
Savukārt Londona atkal atgriezusies pie prasības paralēli sarunām par šiem jautājumiem sākt sarunas arī par abu pušu nākotnes attiecībām, īpaši par savstarpējo tirdzniecību.
"Pirmkārt, mūs ar šantāžu nevar piespiest maksāt" par izstāšanos, intervijā televīzijas kanālam ITV uzsvēra Fokss, kurš šobrīd uzturas Japānā, kur ieradies pavadot premjerministri Terēzu Meju.
Jautājums par tā dēvēto Brexit rēķinu ir sarežģīts arī iekšpolitiski, jo eiroskeptiķi Lielbritānijā pieprasa maksimāli samazināt izmaksas, kas varētu rasties izstāšanās laikā nokārtojot savstarpējās Londonas un Briseles prasības un saistība.
Savukārt Brisele pieprasa, lai Londona segtu visas saistības, kas izriet no pašreizējās Lielbritānijas dalības ES.
Londona paziņojusi, ka tā ir gatava pildīt savas starptautiskās saistības, taču konkrētu summu saskaņošana joprojām stāv priekšā.
Fokss norādīja, ka uzņēmēji visā Eiropā jau tagad vēlas zināt par turpmākajām Lielbritānijas un ES attiecībām.
"Domāju, mums jāsāk diskutēt par galīgo nokārtojumu, jo tas nāks par labu biznesam un ļaužu labklājībai gan Lielbritānijā, gan pārējā Eiropas Savienībā," uzsvēra Fokss.
abpusēji
kāpēc fašisti?