Likumprojekts, kuram pēc Ifop veiktās aptaujas ir 90% sabiedrības atbalsts, tiktu piemērots par tādiem pārkāpumiem kā aizskarošu vai pazemojošu piezīmju, repliku izteikšana, uzbrūkoša un seksistiska uzvedība pret kādu citu personu publiskā vietā, un šo noteikumu ievērošanu uzraudzīs policija.
Dzimumu līdztiesības jautājumu ministre Marlēna Šiapa ieskicēja, ka šis likums, piemēram, attieksies uz tādām situācijām, kurās kāda persona otrai uzmācīgi pieprasa telefona numuru, neskatoties uz otras personas neieinteresētību, vai nepiedienīgu komentāru izteikšana, piemēram, sabiedriskajā transportā. 2016. gadā Francijā veiktā aptaujā secināts, ka vairāk nekā 80% sieviešu, kuras izmanto sabiedrisko transportu, saskārušās ar nevēlamiem izteikumiem par savu izskatu.
Francijas prezidents Emanuels Makrons norādījis: "Mērķis ir panākt, ka sievietēm nav bail atrasties ārpus mājas."
Iecerēts, ka piemērojamie sodi par noteikumu pārkāpšanu būtu robežās no 90 eiro līdz pat 750 eiro, bet vainu pastiprinošos apstākļos un atkārtotiem pārkāpējiem šie sodi varētu būt vēl bargāki.
Likumprojekts tiks apspriests valdības sanāksmē, bet līdz parlamentam nonāks tuvākajos mēnešos. Jāatzīmē, ka tas tika gatavots jau pirms pērn plaši izskanējušajiem skandāliem, kur ietekmīgi šovbiznesa darboņi vainoti seksuālā vardarbībā, un pirms #MeToo kustības aizsākšanas.
yes!
feministes jau kūst